Sir Martin Sorrell yeni bir girişim sermayesi fonu başlatıyor

Sir Martin Sorrell, WPP Eski Kıdemli Lideri Sanja Partalo ve Stanhope Capital Kurucusu & CEO’su ve Yatırımcı Daniel Pinto ile bir araya geldi. Yeni VC fonuyla reklam teknolojisini, veri analizini ve metaverse’ü hedefliyor.S4 Capital Patronu Sir Martin Sorrell; reklam teknolojisi, veri analizi, içerik geliştirme ve gelişmekte olan dijital medya alanlarını yeni yeni kullanmaya başlayan şirketleri ve metaverse’teki ticari modelleri araştıranları hedef alacak bir girişim sermayesi fonu başlatıyor.

Sorrell, Sanja Partalo ve Daniel Pinto ile birlikte S4S Ventures fonunu oluşturdu.

The Sunday Times’a göre; Sorrell ve Pinto’nun fona kendi bütçelerinden 15 milyon dolar yatırması bekleniyor ve rapora göre toplamda 150 milyon dolar aranıyor.

S4S küresel olarak yatırım yapmayı hedefliyor ancak ABD, Avrupa ve Orta Doğu’ya vurgu yapıyor. Girişim fonu, New York merkezli Partalo tarafından yönetici ortak olarak yürütülecek.

Partalo, Kasım 2021’de ayrıldığı WPP’nin eski küresel stratejik geliştirme ve ortaklıklar başkanıdır. Yıllar içinde Kazoo, Fatherly, Subvrsive, The Mighty ve Human Rights First gibi birçok şirketin yönetim kurullarında yer aldı.

Partalo, fonun “start-up’lar için inanılmaz derecede verimli bir ortam” olan Web3 tarafından sunulan yeni yatırım fırsatlarından yararlanacağını söyledi.

“Teknoloji devleri için daha sıkı bir mahremiyet ve düzenleyici ortam, Z kuşağının yükselişi, yapay zeka altyapısının demokratikleşmesi ve metaverse’ün doğuşu gibi katalizörler, girişim piyasasının bu segmentinin fayda sağlayabileceği anlamına geliyor.” diye konuştu bir basın duyurusunda.

Belirli satın alma hedefleri, şunları sağlayan şirketleri ilgilendiriyor: CTV, oyun ve dijital ses genelinde programlı reklam; kimlik çözümleme çözümleri; teknoloji destekli içerik geliştirme; marka ve içerik oluşturucu katılımını kapsayan metaverse fırsatlarından para kazanma; Z kuşağına odaklanan dijital medya.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.