Sinemia’dan yapay zeka ile chatbot hizmeti

Sosyal bir sinema platformu olarak hizmet veren Sinemia, chatbot teknolojisini de hizmetleri arasında ekledi. Kullanıcılar, artık Sinemia Messenger Bot sayesinde Facebook üzerinden sinemayla ilgili tüm bilgilere, internet üzerinden tek tek arama yapmak yerine, bir noktadan kolayca ulaşabiliyor. Adeta bir kişisel asistan gibi yapay zeka gücüyle çalışan bot, bulunulan yere en yakın sinema salonlarını 10 saniyede listeliyor; seanslar, vizyondakiler, sinema haberleri, sinema galerileri gibi bilgi ve içerikler saniyeler içinde kullanıcının önüne düşüyor. Sinemia, yeni hizmetini Türkiye ile eş zamanlı olarak ABD’li sinemaseverlerle de buluşturdu.

En yakın sinema salonları 10 saniyede cepte

Sinemia Messenger Chatbot’u kullanmaya başlamak için, Messenger üzerinden Sinemia ile sohbet kutucuğu açmak yeterli oluyor. Sistem gönderdiği mesajlarla kullanıcıyı yönlendiriyor. Bot ile lokasyon paylaşıldığında, 10 saniye içerisinde bulunulan yere en yakın sinema salonları listeleniyor. Bunlara tıklanarak dilenen film ve seans seçilebiliyor. Kullanıcılar gerektiğinde Sinemia’nın Premium Canlı Destek hizmetinden de yararlanabiliyor.

“Daha kolayı yok”

Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz konuyla ilgili, “Sinemia ile her işimizde sinemaya erişimi kolaylaştırmak ve iyileştirmek amacıyla ilerliyoruz. Bu yüzden insanların vakitlerini geçirdikleri teknolojilere hızla ulaşmak ve hizmet vermek bizim için çok önemli. Şu anda sinemaya gitme planı yaparken ihtiyaç duyulan bilgilere, filmlere, yakındaki seanslara ve benzeri bilgilere, Sinemia Messenger Bottan daha kolay ulaşılabilen bir platform yok” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.