Sinemia global operasyonunda stratejik yapılanma

Sinema zincirlerinin kendilerine özel üyelik sistemi oluşturabilmeleri için yazılım platformu geliştiren Sinemia, global pazarlardaki operasyonlarını yeniden yapılandırıyor. Geçtiğimiz ekim ayında firmaların iki haftada kendisine özel, kişileştirilmiş üyelik planlarını oluşturmalarını sağlayan altyapıyı tanıtan Sinemia, ABD pazarında kurumsal alana odaklanacak.

Türkiye ile birlikte İngiltere, ABD, Kanada ve Avustralya olmak üzere 5 ülkede faaliyetlerini sürdüren Sinemia, uluslararası yapılanmasını değiştiriyor, sinema salonlarının altyapısını sağlamaya odaklanıyor. Bu kapsamda Sinemia, Türkiye dahil olmak üzere ABD dışı pazarlarda kendi üyelik sistemini işletmeye devam ederken, ABD pazarında rakiplerinin yarattığı aşırı fiyat rekabeti ortamında direkt üyelik sunmamaya; bunun yerine Sinemia teknolojisini sinema endüstrisinin diğer global oyuncularına ve bunun yanı sıra diğer eğlence ve spor sektörlerine sunma kararı aldı.

Sinemia’nın sinema zincirlerinin kendilerine özel üyelik sistemi oluşturabilmeleri için geliştirdiği yazılım platformu, National Amusements ve Studio Movie Grill gibi ABD’nin en büyüklerinin de bulunduğu 10’u aşkın sinema zincirinde kullanılmaya başlandı. Sinemia, 3 farklı ülkede faaliyet gösteren ve Asya’nın en büyük firmalarından olan Major Cinepilex’in de üyelik altyapısını sağlamaya başladı.

Sinemia’nın Kurucusu Rıfat Oğuz, gelişmelerle ilgili şunları söyledi: “5 yıldır geliştirdiğimiz altyapımız ile sadece sinema salonları değil, tüm firmalar iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde kendilerine özel, kişiselleştirmiş üyelik planlarını oluşturabiliyor. API odaklı hizmetimizle çift ve aile üyelikleri, hediye üyelikleri, üyelik kampanyaları, geo-fencing ve roll-over gibi kimsenin sunmadığı özelliklerin bulunduğu tüm üyelik modelleri sunuluyor. Sinema salonları, Sinemia altyapısının kendilerine sağladığı kârlılık ve operasyonel verimliliği görmeye başladıkları anda, talepler de yoğunlaşmaya başladı. Biz de yazılım ihracatı konusuna ve B2B çalışmalarımıza ağırlık vermeye karar verdik.” diyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.