artwork

Silverline’dan 100. yılda 100 umut projesi

3 sene önce

0

Silverline 23 Nisan 1920’de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 100. yılı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile 100 çocuğun eğitimine destek verdi. 23 Nisan’da çocukların umutlarını güçlendirmek, hayallerini gerçekleştirmek, geleceklerini aydınlatmak için Darüşşafaka’da yatılı eğitim gören 1000’e yakın annesi ve/veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz çocuklardan 100’ünün eğitimine katkı sağlayan Silverline, ‘100. yılda 100 umut’ sloganı ile anlamlı bir bağış gerçekleştirdi.

Amasya Merzifon’da üretimi ve yaklaşık 1.800 kişilik istihdamı ile 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Silverline, her yıl 23 Nisan kutlamaları kapsamında fabrikada birçok etkinlik gerçekleştiriyor. Bu yıl Covid-19 nedeni ile etkinlikleri iptal eden marka 100. yıl anısına anlamlı bir bağış gerçekleştirdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anısına ‘100. yılda 100 umut’ sloganı ile 100 çocuğun gelecek hayallerine ortak oldu. Marka, Darüşşafaka’da Covid 19 nedeni ile uzaktan eğitim gören 100 çocuğun eğitim giderlerine destek oldu.

Mustafa Laçin ‘bizim için en anlamlı destek’
Silverline Ankastre Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mustafa Laçin;
Bizim için çok anlamlı bir destek oldu. 100 Darüşşafakalı çocuğun eğitimine katkı sağlıyoruz ve geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimiz olan çocuklarımız için ne yapsak azdır. Eğitim bir ülkenin aydınlık geleceği, gelişimi için son derece önemli. Dönemsel bazı desteklerimiz hep vardı ancak bu yıl Darrüşşafaka’da eğitim gören çocuklara böyle bir destek sunmak çok daha anlamlı oldu. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ve milli mücadelenin en önemli adımlarından biri Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı olmuştur. Aynı günde Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir bu özel günü. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dünyada çocuklara atfedilen tek bayram. Geçmişiyle gurur duyan bir millet olarak geleceğe daha aydınlık bakabilmek için Darüşşafaka gibi bu zorlu görevi kurumsallaştırmış kurumlara ve geleceğimiz çocuklara destek olmak en büyük sorumluluğumuz olmalı. Biz bu yaklaşımımız sürekli hale getireceğiz” dedi.

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...