Site icon Campaign Türkiye

Shutterstock’a yapay zeka destekli görsel oluşturma aracı geldi

Shutterstock kısa bir süre önce adını sıklıkla duyduğumuz Open AI ile iş birliğine gitmişti. Bu ortaklığın sonucu olarak popüler stok fotoğraf platformu Shutterstock’a yapay zeka destekli yeni bir araç geldi. Böylelikle kullanıcılar yazdığı her şeyi sanat eseri tadındaki görsellere dönüştürebiliyor.

Platformun desteklediği her dilde erişime açık olan ve ödeme yapan tüm müşterilerin paketlerine dahil edilen araç, beta sürümüyle kullanıma sunuldu. Kullanıcılarına benzer platformlarda olduğu gibi sisteme verdikleri komutlar doğrultusunda hazırlanmış dört görselle karşılık veren Shutterstock, sayfanın altında daha fazlasını keşfetmeleri için “Shutterstock kütüphanesinden yapay zekâ tarafından oluşturulmuş daha fazla görsel” öneriyor.

Eğer bir Shutterstock hesabınız varsa o hesaba giriş yapabilir sonrasında ise yapay zeka ile görüntü oluşturmaya başlayabilirsiniz. Öte yandan fark edildiği üzere platformda hesabınız olması yeterli değil. Kısıtlı sayıda görsel oluşturduktan sonra sizi ücretli sürüme yönlendiriyor ve bunun da aylık 29 dolar olduğu aktarılıyor.

Shutterstock’un yapay zekâ destekli görsel oluşturma aracını nasıl kullanabilirsiniz?

  1. Shutterstock ana sayfasına gidin
  2. Arama çubuğunda “AI Generator”a tıklayın: Arama çubuğu otomatik olarak solda “Image” olarak ayarlanacak. “Image”ı tıklayın ve “AI Generator” da dahil olmak üzere diğer seçeneklerin yer aldığı bir açılır menü göreceksiniz. O seçeneği seçin.
  3. Görmek istediklerinizi yazın ve enter’a tıklayın
  4. Aramaya başlayın: Bir sonraki adım için oturum açmanız gerekecek, ancak herhangi bir ödeme yapmadan bir hesap oluşturabilirsiniz. Ara’yı tıkladıktan sonra ve isteğinize göre uyarlanmış dört görsel göreceksiniz. Yapay zekâ tarafından oluşturulmuş diğer bazı görselleri görmek istiyorsanız, sayfanın alt kısmında, “Shutterstock kütüphanesinden yapay zekâ üretimi daha fazla görsel” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
Exit mobile version