Shazam yeni kampanyası ile siber zorbalığa dur diyor

Shazam yeni kampanyası ‘Unmute Daniel‘ ile Singapur’daki siber zorbalıkla mücadele ediyor.

 

 

 

MullenLowe Singapore tarafından oluşturulan ‘Unmute Daniel‘ adlı kampanyada, Daniel insanların duyamayacağı bir ses frekansında bir mesaj gönderiyor, Shazam’a Daniel’ın mesajı okutulduğunda da, uygulama Daniel’a ses oluyor.

Uygulama, Daniel’ın sesini aldıktan sonra kullanıcıyı unmute.sg sitesin yönlendirerek Daniel’in hikayesini ve aynı zamanda kabadayının hikayesini de aktarıyor. Daniel’in hikayesi, Singapur’daki gerçek siber zorbalık vakalarına dayanmaktadır.

Aynı zamanda internet sitesi, siber zorbalıkla ilgili ipuçlarını ve mağdur, ebeveyn veya öğretmen olarak neler yapabileceklerini paylaşıyor.

Shazam‘ın APAC genel müdürü Steve Sos kampanya ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “MullenLowe Group ile böyle önemli bir sosyal girişim üzerinde ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.Siber zorbalığa maruz kalanlar için sessizlik ve korkunun, farkındalık ve umutla değiştirilmesine ufak bir yardımımız olduğunu bilmek bile bizim için muazzam.

Kampanya fikri, MullenLowe’ın kreatif direktörü Sergey Mastobaev ve metin yazarı Raul Palhares‘ın aklına bir konuşma esnasında gelmiş. Singapur’daki siber zorbalığın yaygınlığıyla ilgili bir tartışma sırasında ve kurbanların yarısından fazlasının kendi deneyimlerini paylaşmadığının farkına varmaları üzerine bu kampanyayı hayata geçirmişler.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.