artwork

Sharpcake’den üst düzey atama

4 ay önce

0

Dört yıldır Sharpcake’in kreatif direktörü olarak görev yapan İpek Tığlı, “Partner, Chief Content Officer” pozisyonuna atandı. Bu atama, Sharpcake’in 360 hizmetlerinde önemli bir yere sahip olan nitelikli içerik ve live action video üretimini güçlendirme stratejisinin bir parçası olarak öne çıkıyor.

Sharpcake, bütünsel iletişim hizmetlerini ve yenilikçi kreatif kültürünü bir adım ileriye taşımak için liderlik ekibini güçlendirmeye devam ediyor. Full funnel yaklaşım, veri odaklı yaratıcılık, hiper-özelleştirme ve yeni nesil içerik üreticiliği gibi uygulamalarıyla öne çıkan Sharpcake’in Kreatif Direktör koltuğunda oturan İpek Tığlı, yeni göreviyle ajansın tüm content, social media ve live action studio ekiplerine liderlik edecek.

Sharpcake Kurucu Ortağı Tayfun Eker:

Holistik bir kreatif ajans olarak yolumuza devam ederken, 360 hizmetlerimizin en önemli bacaklarından biri olan yeni nesil içerik üreticiliğine verdiğimiz önemi gösteren bir gelişme bu.  İpek’in Sharpcake’de bu alana odaklanması ile birlikte hem içerik kalitemizi ve in-house video üretimi kapasitemizi artırmış, hem de bu alanlardaki kreatif çıtamızı daha da yukarı çıkarmış olduk. İpek’in 14 yıllık reklamcılık tecrübesi, kreatif gücü ve liderlik yetenekleri ile markalarımıza çok büyük bir değer katacağına eminim. Kreatif direktörlük görevindeki başarılarının, yeni görevinde de devam edeceğine çok inanıyorum.

Sharpcake Partner, Chief Content Officer’ı İpek Tığlı:

Dijitalin video devrimi ile geleneksel medyanın sektör hakimiyetinin değiştiği yeni bir dönemdeyiz. Dijital artık post paylaşımı yapılan stabil bir mecranın çok ötesinde ve bu yeni dünya, marka iletişimini TVC ile değerlendirdiğimiz dönemi çoktan geride bıraktı. Her mecranın kendi native iletişim dünyasını oluşturması, bu dünyanın hızlı bir şekilde her gün evrilmesi ve kullanıcıların bu değişime hızla adapte olmasıyla birlikte, içeriğin gücü hiç olmadığı kadar önemli bir konuma ulaştı. Yola çıktığımız ilk gün, bu gücün farkında olan bir ekiple dijital native bir dünya kurarak adım atmıştık. Şimdi departmanlar arası kreatif gücümüzü artırarak aynı masada, hızla değişen bu dünyada markalarımıza katma değer sağlayacak, in-house video üretim gücümüzle ve sosyal medya iletişimine getirdiğimiz yeni metodolojilerimiz ile kreatif çıtamızı daha yukarı taşıyacağız. Mecra farketmeksizin iyi içeriğin gücüne inanan biri olarak bu üretim süreci için büyük heyecan duyuyorum ve Sharpcake ile bu yolda güzel işlere imza atacağımıza yürekten
inanıyorum.

Partner, Chief Content Officer (CCO) İpek Tığlı Hakkında:

Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunu olan İpek Tığlı, kariyerine CNN Türk’te Copywriter olarak başladı ve buradaki deneyiminin ardından ajans dünyasına adım attı. 10 yılı aşkın süre boyunca Karbonat, Voden, Leo Burnett gibi global ve lokal ajansların liderlik pozisyonlarında görev aldı. 14 yıllık kariyeri boyunca pek çok ulusal ve uluslararası markalarla iddialı işlere imza atan Tığlı, dört yıldır Sharpcake’te Creative Director olarak görev alıyordu. 

Sharpcake Hakkında: 

Sharpcake, müşterileri için stratejiden kreatife, teknolojiden içerik üretimine kadar tüm disiplinleri tutarlılık ve veri odaklılığı temelinde şekillendiren bir yaratıcı holistik reklam ajansıdır. Kreatiften stratejiye, teknolojiden “live-action” içerik stüdyosuna kadar tüm ekiplerin aynı masada çalıştığı entegre ajans yapısıyla öne çıkan Sharpcake, “Full Funnel” yaratıcılığı, dijital DNA’sı ve medya bağlantılı kültürü ile veriye dayalı yenilikçi fikirler üretir ve hayata geçirir. 

Aktif olarak Türkiye, EMEA, CIS ve Çin pazarlarında faaliyet gösteren holistik kreatif reklam ajansı Sharpcake’in müşterileri arasında Absolut, Adidas, Agesa, Ak Sigorta, Atasun, Castrol, Eczacıbaşı, Fox, Jameson, Lays, Ruffles, Pegasus, Penti, PepsiCo, Philips, Sanofi, Tencent gibi Türkiye ve Dünya’nın alanında lider şirket ve markaları yer alıyor.

Sharpcake hakkında daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.sharpcake.com

Senin için
Tümünü göster
Teknosa ve Sharpcake’ten İş Birliği

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin öncüsü Teknosa, dijital iletişim çalışmalarını...

Sharpcake, Kadınlar Günü’nü VenusArt ile Kutluyor

Sharpcake olarak, her kadının içinde yatan bir süper kahraman olduğuna...

Sharpcake Partner & VP’si Bahar Taştan ile Fark Yaratan Dinamikler

Sharpcake Partner ve Vice President’i Bahar Taştan, iletişim ve marka...