artwork

Sharpcake iki büyük transfer ile liderlik ekibini güçlendiriyor

1 ay önce

0

Sharpcake, yeni Executive Creative Director’ı Odisseas Sevsevme ve yeni Chief Strategy Officer’ı Pamir Gündüz ile birlikte liderlik ekibini güçlendiriyor.

Müşterileri için stratejiden kreatife, teknolojiden içerik üretimine kadar tüm disiplinleri yaratıcılık ve veri odaklılığı temelinde şekillendiren holistik reklam ajansı Sharpcake, büyüme yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. Sharpcake, bünyesine iki önemli ismi katarak yaratıcı ve stratejik kapasitesini artırıyor.

Executive Creative Director (ECD): Odisseas Sevsevme

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunu olan Odisseas, kariyerine 2006 Yılında Art Grup reklam ajansında başladı. İki sene boyunca THY, Ziraat Bankası, TAV gibi markaların yazarlığını yaptı. Kariyerinin ilk yıllarında Cannes Young Lions Türkiye yarışmasında birinci olarak Türkiye’yi Fransa’da temsil etme hakkı kazandı. Bir sonraki durağı DDB&Co oldu, ardından Finansbank ve CNN Türk markalarıyla çalıştı.

Kısa süre sonra, 14 sene sürecek Alametifarika reklam ajansındaki serüveni başladı. Alametifarika’daki kariyeri boyunca Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarına sayısız yaratıcı işe ve ödüle layık görülen kampanyaya imza attı. Turkcell, Garanti Bankası, THY, Toyota, Domino’s, Ülker, Bonus, Fibabanka, Lexus, Pınar gibi çok değerli markalarla çalışma fırsatı buldu.
Son olarak burada Executive Creative Director olarak görev alıyordu.

Chief Strategy Director (CSO): Pamir Gündüz

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine 2007 yılında Alice BBDO’da Stratejik Planlamacı olarak başladı. Ardından, Manajans / JWT ve Concept’te devam etti. 2015-2017 yılları arasında Concept’n, 2017-2021 yılları arasında Cheil Worldwide Turkey’nin, 2021-2023 yılları arasında da Senfonico’nun Stratejik Planlama Direktörlüğü görevini üstlendi.

16 senelik kariyeri boyunca FMCG’den Finans’a, Elektronik’ten GSM’e kadar pek çok farklı kategoride 200’ün üstünde  markayla çalıştı, etkinliği ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüle layık görülen pek çok kampanyanın stratejik liderliğini üstlendi.

Ne dediler?

Sharpcake Kurucu Ortağı ve CEO’su Kurtuluş Eker: “Sharpcake olarak Odisseas ve Pamir ile birlikte liderlik yapımızı daha güçlü ve tamamlayıcı hale getirerek müşterilerimize ve iş ortaklarımıza sunduğumuz full funnel yaratıcı ve stratejik çözümleri en üst seviyeye getireceğine inanıyoruz. Yeni transferlerimiz, deneyimli liderlerimiz ile birlikte ajansımızın iddialı yolculuğunda çok önemli bir rol oynayacaklar. “

Sharpcake Kurucu Ortağı Tayfun Eker: “Odi ve Pamir’in aramıza katılması ile birlikte, markalarımızın uçtan uca tüm iş ve iletişim problemlerini güçlü stratejiler ve etkili fikirler ile çözme kabiliyetimiz daha da artacak. Stratejiyi, yaratıcılığı ve teknolojiyi merkezine alan yeni nesil bir kreatif ajans olarak; güçlenen liderlik ekibimiz ile birlikte, mecra bağımsız, fark yaratan ve sonuç getiren işlerin peşinden koşmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte dijital dönüşüm, veri odaklı yaratıcılık, hiper- özelleştirme ve yeni nesil içerik üreticiliği gibi alanlardaki iddialı uygulamalarımızı da daha ileriye taşıyacağız.

Odi ve Pamir’in gelişinin aynı zamanda farklı disiplinlerin aynı masada buluştuğu yaratıcı kültürümüzü besleyeceğine ve müşterilerimize bu noktada da benzersiz bir deneyim yaşatacağına çok inanıyorum.” Odisseas Sevsevme: “16 senelik yolculuğumdan sonra şimdi Sharpcake ailesine katıldım. Değişen ve gelişen reklamcılığı hep beraber burada büyüteceğimize yürekten inanıyorum. markaların ihtiyacı olduğu bütünsel iletişim yaklaşımını başarıyla hayata geçirmek için sabırsızlanıyorum.”

Pamir Gündüz: “Sharpcake’in bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Bütünleşik pazarlama iletişimi alanındaki tecrübelerimi ve Stratejik Planlama disiplinini, veri teknolojileri ve yeni nesil pazarlama anlayışıyla birleştiren projelere imza atacak olmak beni çok heyecanlandırıyor.”

Sharpcake Hakkında
Sharpcake, müşterileri için stratejiden kreatife, teknolojiden içerik üretimine kadar tüm disiplinleri tutarlılık ve veri odaklılığı temelinde şekillendiren bir yaratıcı holistik reklam ajansıdır. Kreatiften stratejiye, teknolojiden “live-action” içerik stüdyosuna kadar tüm ekiplerin aynı masada çalıştığı entegre ajans yapısıyla öne çıkan Sharpcake, Full Funnel yaratıcılığı, dijital DNA’sı ve medya bağlantılı kültürü ile veriye dayalı yenilikçi fikirler üretir ve hayata geçirir. Aktif olarak Türkiye, EMEA, CIS ve Çin pazarlarında faaliyet gösteren holistik kreatif reklam ajansı Sharpcake’in müşterileri arasında Absolut, Adidas, Agesa, Ak Sigorta, Atasun, Castrol, Eczacıbaşı, Fox, Jameson, Lays, Ruffles, Pegasus, Penti, PepsiCo, Philips, Sanofi, Tencent gibi Türkiye ve Dünya’nın alanında lider şirket ve markaları yer alıyor.

 

Senin için
Tümünü göster
GroupM Türkiye’de Üst Düzey Atama

Tuğba Tuğman, GroupM Türkiye’nin yeni Chief People Officer’ı olarak atandı....

GroupM Türkiye’de üst düzey atama

Zafer Tipigil, EssenceMediaCom’un yeni CEO’su olarak atandı...