Site icon Campaign Türkiye

“Sevgi olduğu sürece iyi ya da kötü anne yoktur”

Unilever, yumuşatıcı markası Comfort için belgesel tarzında bir reklam filmine imza attı. İki annenin hikayesini anlatan filmin yaratıcıları Ogilvy&Mather Londra ve Singapur.

“The day I visited my son” adını taşıyan reklam filminde iki farklı anne oğullarıyla ilgili ebeveynlik deneyimlerini paylaşıyor. Oğullardan biri astronot, diğeriyse bir mahkum.

Hikaye ilerledikçe anneler oğullarını ne kadar özlediklerini ve onlar için ne kadar endişe duyduklarını paylaşıyorlar. Onları mümkün olduğunca iyi yetiştirmeye çalıştıklarını ama bazı şeyleri farklı yapmayı dilediklerini dile getiriyorlar. Söz konusu erkekler ise annelerinin onlara her zaman ne kadar sevgi dolu olduklarından bahsediyorlar.

Reklam filminde yer alanlar oyuncu değil, hikayenin gerçek insanları ve kimin hangisinin oğlu olduğu kasıtlı olarak belirsiz bırakılmış.

Belgesel tarzında çekilen filmin konsepti sevgi olduğu sürece iyi ya da kötü annenin olmadığı yönünde. Böylece anneleri, “mükemmel olma baskısı”ndan uzaklaştırmak hedefleniyor.

Kampanyanın ardındaki CCO Eugene Cheong, “Özellikle bir astronot ve bir mahkumu seçtik, böylece farklı yönlere dağılmış iki hayat arasındaki dramatik zıtlığı kullanmak istedik. Onları ortak noktada buluşturan şey zamanlarını ailelerinden uzakta geçirmek zorunda olmaları. Çocuklarının birbirinden farklı durumlarına rağmen iki anne de aynı şüpheleri duyuyor ve bazı şeyleri daha iyi yapabileceklerine inanıyorlar. ” yorumunu yapıyor.

Künye

Reklamveren Unilever Plc.

Unilever Global Marka Başkan Yardımcısı Yves Geisenberger

Unilever Global Marka Direktörü Shuchi Suri

Reklam Ajansı Ogilvy & Mather (Singapur & Londra)

CCO, Asya Pasifik Eugene Cheong

Global ECD – Unilever Andre Laurentino

Kreatif Direktör Nicolas Courant

Müşteri Ekibi Rahul Gupta, Mel White, Loren Lourens

Stratejist Direktörler Jodi Shelley, Owen Dowling

Sanat Yönetmenleri John-John Skoog

Reklam Yazarı Fabio Montero

Ajans Yapımcısı Justine Hazlett

Prodüksiyon Collider Australia

Yönetmen Damon Cameron

Yapımcılar Rachel Ford Davies, Catherine Warner

Mecralar Sosyal medya, TV

 

 

Exit mobile version