Ses Getirenler projesinin başrolü işitme engelli çocukların

Samsung Electronics Türkiye ve Çocuk Eğitim Derneği’nin hayata geçirdiği Ses Getirenler projesinin kampanyasında işitme engelli çocuklar rol aldı.

Ses Getirenler projesinin başrolünde işitme engelli çocuklar var

Samsung Electronics Türkiye ve Çocuk Eğitim Derneği (ÇED)’in işitme engelli çocukların eğitiminde fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla başlattığı Ses Getirenler projesinin filmi online mecralarda gösterilmeye başladı. İşitme engelli çocukların okul öncesi eğitimine ve aileleri tarafından verilmesi gereken bu eğitimin önemiyle ilgili farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen filmde işitme engelli çocuklar rol aldı. Ünlü müzisyen Rahman Altın’ın da yaptığı besteyle destek verdiği tanıtım filminde Roy+Teddy imzası yer alıyor. Senaryo ve projenin her aşaması ise ÇED ve doktorların danışmanlığında yürütüldü.

Filmde, önce işitme engelli çocukların doğal olarak gelişen dikkat, refleks ve sezgileri sayesinde neler yapabildikleri gösterilerek ön yargılar yıkılıyor. Akabinde ise bu çocukların erken eğitim aldıkları takdirde çok daha fazlasını başarabileceklerini ve ses getiren işlere imza atabileceklerini kanıtlayan bir piyano resitali başlıyor. İşitme engelli piyanist çocuğun kendi ağzından “Bizi duymazdan gelmeyin çünkü biz artık sizi duyuyoruz” diyerek işaret diline gerek duymadan iyi bir eğitim almaları halinde, en büyük özgürlükleri olan konuşma yeteneklerini kazandıklarını herkese gösteriyor.

Yapımcılığını KalaFilm’in üstlendiği ve Roy+Teddy imzası taşıyan filmin yönetmenliğini ise Serter Tırmık üstleniyor.

Künye:

Reklamveren: Samsung Electronics Türkiye
Reklamveren Temsilcileri: Ayşenur Özbekli, Cüneyt Bilgiç, Sibel Hür, Emre Arman, Fulya Gürsel
Reklam Ajansı: Roy+Teddy
Prodüksiyon Şirketi: KalaFilm
Yapımcı: Ayşin Ödelli
Yönetmen: Serter Tırmık
Müzik: Rahman Altın
Post Prodüksiyon Şirketi: İMAJ Online

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.