Site icon Campaign Türkiye

Şekerbank’tan çiftçiye destek: ‘Sen bırakıp gitme diye’

Son günlerde reklamlarda sık sık, Zeki Müren‘in ‘Gitme Sana Muhtacım’ diyen şarkısı eşliğinde bir yerden uzaklaşan çiftçileri görür olmuştuk. Acaba sonunda nasıl bir çalışma çıkacak diye merak ederken, nihayet çalışmanın kendisi de tanıtıldı. Concept Reklam Ajansı imzası taşıyan reklam filmi, Şekerbank‘ın kırsal kalkınmaya destek olmak için ‘Sen bırakıp gitme diye’ sloganıyla başlattığı ‘Aile Çiftçiliği Bankacılığı’nı etkileyici bir anlatımla sunuyor.

‘Aile Çiftçiliği Bankacılığı’nın tanıtım toplantısı, İstanbul Çırağan Sarayı’nda Şekerbank Genel Müdürü Halit Yıldız ve Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşti.

2014 yılının, Dünya Gıda ve Tarım Örgütü’nün(FAO) önerisiyle Birleşmiş Milletler tarafından Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı olarak ilan edildiğine vurgu yapan Yıldız konuyla ilgili olarak, “Sadece ülkemizde değil dünyada da tarımsal üretimde verimliliğin artması ve sürdürülebilirliğin sağlanması için çözüm ‘Aile Çiftçiliği’ olarak belirlenmiş. Anadolu bankacılığı misyonumuzla, üretimin sürdürülebilirliği için, çiftçilerimiz toprağını, köyünü bırakıp gitmesin diye ‘Aile Çiftçiliği Bankacılığı’nı başlatıyoruz. Amacımız, küçük arazilerin birleştirilmesini sağlamak, tarımsal üretimde verimliliği artırmak, kolektif tarımı özendirmek ve yerel kültürün yok olmasını önlemek” dedi.

Tarım arazilerinin miras yoluyla bölünerek küçülmesi, sulama olanaklarının kısıtlı olması, modern tarım tekniklerinin uygulanmaması gibi nedenlerle geliri azalan ve köyünü terk eden çiftçiye Şekerbank, 5 ila 10 yıla varan vadelerle sektörde ilk olan imkanlar tanıyacak. Kırsalda yaşayan nüfusun refahını artırmayı amaçlayan banka, çiftçi çocuklarının üniversite eğitim giderlerinden hane halkının aylık harcamalarının finansmanına kadar ihtiyaca özel çözümler geliştiriyor.

Şekerbank, göç sebebiyle yerel kültürün yok olmasını önlemek amacıyla ‘Aile Çiftçiliği Bankacılığı’ kapsamında birçok sosyal aktivite de gerçekleştirecek.

Künye:

Reklamveren Şekerbank TAŞ

Reklam Ajansı Concept

Medya Ajansı TIME

 

 

Exit mobile version