artwork

Şekerbank’a yeni genel müdür yardımcısı

10 yıl önce

0

Gökhan Ertürk, Şekerbank Yönetim Kurulu’nun 09.04.2014 tarihli kararı ile BDDK onayını müteakip geçerli olmak üzere Şekerbank Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Gökhan Ertürk

2009 yılından bu yana Denizbank’ta Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Ertürk, Şekerbank’ın bireysel, tarım, işletme ve KOBİ bankacılığı birimlerini kapsayan Perakende Bankacılık bölümünden sorumlu olacak.

Bireysel bankacılık ve KOBİ bankacılığı alanlarında sektörde farklı bankalarda gelişim süreçlerinde görev almış Gökhan Ertürk, bankacılık kariyerine 1996 yılında İktisat Bankası’nda nakit yönetimi ve elektronik bankacılık bölümünde müdür yardımcısı olarak başladı. 1997 yılında Türk Ekonomi Bankası’nda nakit yönetimi bölümünü kurarak bölüm direktörlüğü görevini üstlendi.

2002-2006 yılları arasında Akbank KOBİ Bankacılığı Bölüm Başkanı olarak meslek hayatına devam eden Ertürk, 2006 yılında İşletme ve Tarım Bankacılığı Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Denizbank’ta çalışmaya başladı. 2009 yılından bu yana Denizbank’ta Perakende Bankacılık Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ertürk’ün Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden çift lisans eğitimi bulunuyor. Yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektronik Programlama lisans eğitimi de alan Ertürk’ün operasyonel süreçlerde bilişim teknolojileri alanında da mesleki tecrübesi bulunuyor.