artwork

Şekerbank’a yeni genel müdür yardımcısı

10 yıl önce

0

Ahmet İlerigelen, Şekerbank Yönetim Kurulu’nun 10.06.2014 tarihli kararı ile BDDK onayını müteakip geçerli olmak üzere Şekerbank Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Bankacılık sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesiyle krediler ve risk yönetimi alanında bugüne kadar farklı bankalarda önemli görevlerde bulunan İlerigelen, en son üstlendiği Fibabank Kredi Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevinin ardından Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Sektörde birçok önemli bankada üst düzey yöneticilik yapan İlerigelen, bankacılık kariyerine 1983 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda müfettiş yardımcısı olarak başladı. Kariyerine 1983 – 2007 yılları arasında aynı bankada devam eden İlerigelen, sırasıyla baş müfettiş, uygulama ve risk kontrol birim müdürü, risk izleme bölüm başkanı olarak çalıştı. 1996 yılında Yapı ve Kredi Bankası Kurumsal Krediler Tahsis Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan İlerigelen yine aynı bankada 2007 yılında kadar; finansal analiz, risk izleme ve sorunlu krediler, ticari ve KOBİ bankacılığı, krediler ve risk yönetimi, büyük kurumsal ve uluslararası müşteriler genel müdür yardımcılığı görevlerini üstlendi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan İlerigelen’in aynı fakültede “para ve bankacılık” yüksek lisans derecesi bulunuyor.