Site icon Campaign Türkiye

Şekerbank reklamında Moğollar’ın sesi

Efsane müzik grubu Moğollar, esnaf, küçük işletme ve çiftçilere özel Türkiye’nin ilk emeklilik ürünü olan Şekerbank’ın ‘Üreten Emeklilik’ reklam kampanyası kapsamında, “Iklığ” şarkısını, 40 yıl sonra yeniden yorumladı.

Anadolu Bankacılığı misyonu doğrultusunda 58 yıldır üretenin yanında yer alan Şekerbank, geliştirdiği yenilikçi ürünü “Üreten Emeklilik” ile çiftçi, esnaf ve küçük işletme sahiplerine ERGO Emeklilik ve Hayat A.Ş. iş birliğiyle bireysel emekliliğin kapılarını açıyor. Üreten Emeklilik, çiftçi, esnaf ve küçük işletmeler için bireysel emeklilik alanında ülkemizde ilk model olma özelliği taşıyor. Sisteme göre, esnaf, küçük işletme ve çiftçilerin Şekerbank üzerinden yaptıkları bankacılık işlemlerinin hacmi oranında, banka tarafından müşterilerin bireysel emeklilik ödemelerine ek bir katkı payı sağlanıyor. Müşterilerin Şekerbank ile çalışma hacminin yeterli düzeyde olması durumunda ise bireysel emeklilik katkı paylarının tamamı Şekerbank tarafından ödenebiliyor.

Şekerbank’ın esnaf-küçük işletmeler için çekilen kampanya filminde ise; durmadan çalıştığı için yarını düşünmeye vakit bulamayan esnaf lokantası sahibi bir aşçının günlük koşuşturmasına yer veriliyor. Anadolu Rock ekolünün öncülerinden Moğollar’ın kolektif hafızada yer etmiş bir şarkısının Türkiye’de ilk kez reklamlarda kullanıldığı filmde, aşçının harcadığı emeği ve yoğun iş temposunu yansıtır bir kurgu tekniği ile sunulurken, ‘Durmadan çalışan esnaf, küçük işletme ve çiftçilere özel emeklilik sistemi, Üreten Emeklilik, Türkiye’de bir ilk” dış sesi ile son buluyor.

Reklamveren: Şekerbank
Reklamveren temsilcisi: Şekerbank Kurumsal İletişim
Reklam ajansı: Concept
Kreatif direktör: Kerem Özkut, Can Pehlivanlı
Yaratıcı grup: Ertuğ Tuğalan , Namık Ergin
Stratejik planlama Direktörü: İsmail Seval
Stratejik planlamacı: Demir Turugay
Marka grup direktörü: Arda Görgün
Marka direktörü: Merve Eryelkovan
Marka yöneticisi: Fabienne Filippucci , Ceylan Kavi
Medya planlama: Universal McCann
Yönetmen: Doğan Tanyer
Fotoğrafçı: PPR – Emre Uzer
Müzik: Moğollar
Prodüksiyon şirketi: Autonomy
Kullanılan mecralar: TV , Gazete

Exit mobile version