artwork

Şehir pazarlamasının son örneği: Ünye

5 sene önce

0

Şehir pazarlamasının ülke pazarlamasının önüne geçmeye başladığı günümüzde, Ordu’nun ilçesi Ünye de yayınladığı reklam kampanyasıyla ülke vitrinindeki yerini aldı.

Ünye’nin mavi ve yeşilin her bir tonunu bünyesinde barındıran, denizi, doğası, insanı, mutfağı ve tarihi gibi zenginliklerini hem Türkiye’de hem de dünyada tanıtacak olan bu kampanyanın arkasında Genna İstanbul’un imzası var.

A. Selim Tuncer tarafından geliştirilen, Ünye Belediyesi ve Ünye Tanıtım Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen projenin konsepti ve senaryosu Genna İstanbul’a ait. Yapımını ShortCut’ın üstlendiği filmin yönetmen koltuğuna ise Burak Yıldırım oturdu. Filmin müziklerini de usta müzisyen Yücel Arzen yaptı. Bir buçuk aylık ön hazırlık ve on günlük Ünye keşfinin ardından başlanan çekimler bir hafta sürdü. Filmin bu özgün tarzı, sinematografisinden müziğine, hikâyesinden diline, her saniyesinde hissediliyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın, basın temsilcilerinin ve Ünye halkının katıldığı bir gala gecesinde tanıtılan film, izleyicilerden büyük beğeni topladı. Filmi izleyen Ünyeliler, şehirlerinin ulusal ve uluslararası mecrada böyle bir filmle tanıtılacak olmasından gurur ve mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Künye:

Reklamveren Ünye Belediyesi
Reklamveren Yetkilileri Emrah Yılmaz, Erhan Eren, İlhan Kartal
Reklam Ajansı Genna Istanbul
Proje A. Selim Tuncer
Kreatif Yönetmen Nilüfer Gülata
Kreatif Grup Gökhan Üstünel, Kayhan Başpınar, Hasan Hüseyin Kemani
Amblem Tasarımı Gülçin Anmaç
Resimler Sevgi Arın
Müşteri İlişkileri Arzu Yaraş, Zeynep Gül
Yapım Şirketi ShortCut
Yapımcı Esra Seyrekbasan Onar
Yürütücü Yapımcı Çağlar Caner
Yönetmen Burak Yıldırım
Görüntü Yönetmenleri Mehmet Aksın, Avi Karpick
Müzik Yücel Arzen
Medya TV, İnternet, Outdoor