artwork

Şebnem Çamaş Üner, Sweet FA23’te “En Başarılı Freelancer” ödülünü kazandı

1 ay önce

0

Şebnem Çamaş Üner, İngiltere’nin en saygın freelancer platformu YunoJuno’nun düzenlediği Sweet FA23 ödül töreninde “Marketing” kategorisinde En Başarılı Freelancer ödülünün sahibi oldu. 9 finalistin bulunduğu kategoride WPP, Publicis, Havas gibi büyük gruplarla pazarlama alanında FL olarak çalışan danışmanların yanı sıra, büyük teknoloji şirketlerine danışmanlık veren isimler de bulunuyordu.
2012’de kurulan YunoJuno, bugün ve 1 milyar poundluk “payments to contractor” ile 150’den fazla ülkedeki Freelancer ihtiyacı karşılayarak en saygın freelancer platformlarından biri. Bu yıl 9.’su düzenlenen YunoJuno Sweet FA ödülleri The Middle Temple’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ghosts TV dizisinin ünlü karakterlerinden Laurence Rickard’ın sunuculuğunu yaptığı geceye 500’ü aşkın katılım oldu.

Çamaş Üner, ödülle ilgili duygularını şöyle aktardı: “30 yılı aşkın iletişim sektöründeki tecrübelerime baktığım zaman profesyonel olarak reklam, PR, dijital, prodüksiyon, medya gibi bir çok farklı alanda kazanımlarım oldu. Tabi 5 senedir Londra’da kendi başıma Freelancer olarak çalıştığım bu dönemde 10+ fazla küçük, büyük ve çok büyük saygın markayla ve üst düzey yöneticilerle birebir çalışma fırsatı yakalayabildim. Bunların da çoğunun yabancı olması benim için gurur verici. Pazarlamanın, iletişimin merkezi olan İngiltere’de, bağlı olduğum YunoJuno Freelancer platformunda bir dolu çok tecrübeli isim arasında bu ödülü kazanmış olmamın mutluluğu ve gururu tarifsiz.”
Bundan sonraki dönemde de ağırlıklı olarak “executive profiling” hizmetine devam edeceğini belirten Çamaş Üner, Londra’da çok ciddi bir ajans havuzu oluşturduğunu, gerektiğinde ihtiyaç duyulan noktalarda her alanda kuvvetli iş ortakları olduğunu da
sözlerine ekledi.

Şebnem Çamaş Üner kimdir?

Kariyer hayatına 1992’de reklamcılıkla başlayan Çamaş, ilk 10 senenin ardından PR alanına yoğunlaştı; GCI Genel müdürü olarak başladı, merge sonrası adı C&W olan şirketin CEO’su olarak tamamladı.

2011’de Grey Istanbul’un COO’su oldu. Grey’den ayrılınca grup şirketlerine geometry COO’su olarak kariyerine devam etti.
2017 yılında Londra’ya taşınmadan önce Geometry İstanbul’un COOsu ve Cohn&Wolfe’un CEOsu olarak iki görevi yürütüyordu.
2017 yılında Londra’ya taşındı ve kurduğu Rabbit Marketing Communication LTD.’de proje bazlı olarak;
– Start-up şirketlerine marka strateji danışmanlığı,
– Türkiye’den gelen markalara PR, reklam, dijital ajans arayışlarında konkur sürecini yürütme, kimilerinde de şirketin marcom yetkilisi olarak ajanslarla ilişkilerini yürütme,
– Bazı büyük markaların C level yöneticilerinin yine “executive profiling” danışmanlığı gibi görevler üstlendi.
Son 3 senedir VMLY&R Commerce Global Marketing takımında Global Marcom Director, Content & Consulting title’ıyla gruptaki bazı C level yöneticilerin “executive profiling”ve birimlerin iletişim çalışmalarını sürdürüyor.

YunoJuno – Sweet FA ödülleri hakkında

YunoJuno, İngiltere’deki freelance çalışanları bulmak, işe almak, yönetmek ve ödeme yapmak için ülkenin önde gelen “all-in-one” platformudur. Birinci sınıf yaratıcı ve teknoloji yeteneklerinden oluşan seçilmiş pazar yerini, tüm işe alım yaşam döngüsüyle birleştiriyor. YunoJuno platformunda her boyuttan kuruluş, kısa bir süre için mükemmel bir freelance çalışan bulabilir, doğrudan, şeffaf bir şekilde iletişim kurabilir ve tamamen uyumlu sözleşmeleri, zaman yönetimini, faturalandırmayı ve analitiği tek bir yerden yönetebilir.

YunoJuno, 2012 yılında kurulduğundan bu yana freelance çalışanlar ve şirketler arasındaki bağlantıların kurulduğu, bağ görevi gören bir platform. Freelance çalışanlar uzun yıllardır harika işlerin isimsiz kahramanı oldu; müşteriler için milyarlarca dolar değer yaratan işler yaparak yenilikçiliği geliştirmenin ayrılmaz bir parçası haline geldiler. Sweet FA ödülleri de onların dünya çapındaki şirketlere ve projelere yaptığı muazzam katkıyı kutlamak için var.

Freelance çalışan olmak cesaret, azim ve girişimcilik gerektirir ancak bu özelliklerin çoğu genellikle gizli kalır. Sweet FA ödülleri ise adaylıklardan oylamalara ve kazananlara kadar, gerçek anlamda topluluk odaklı bir etkinlikte yetenekli iş gücünü takdir ediyor.

 

Ayrıca freelancer dünyasına daha yakından baktığımız haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...