Saray’dan 100 kalorilik hamle

Bisküvi markası Saray, atıştırmalık yemeyi seven ama ne kadar yediğine de dikkat edenler için “Kalorisi adında, keyfi tadında” sloganıyla 100 kalorilik porsiyonlanmış bir ürün grubu tasarladı.

Yeni “100 Kalori” ürün ailesinde; 6 farklı çeşit atıştırmalık bulunuyor. Her biri 100 kalori olarak porsiyonlanmış 6 adet üründen oluşan atıştırmalık paketlerinde; hindistan cevizli, yer fıstıklı ve karamelli bar, gofret, meyveli kek ve baharatlı kraker bulunuyor.

Türkiye’deki atıştırmalık ürünler sektörünün 3,7 milyar TL civarında olduğunu belirten Saray Bisküvi Genel Müdürü Ramazan Sümer, “Sektörümüz son 4 yılda ciro olarak yüzde 46 büyüdü. Tonaj olarak yaklaşık 393.768 ton olan sektörümüz bu süreçte yüzde 21 büyüme gösterdi. Tonajın yüzde 9,8’ini “Sağlık Kategorisi” oluşturuyor ki, bu kategori son 4 yılda yüzde 87’lik bir büyüme kaydetti. Saray Bisküvi olarak “100 Kalori” ürün grubu ile başlattığımız katma değerli ve yenilikçi ürünler geliştirme konusundaki atılımı devam ettirerek, “Sağlık Kategorisi”nde referans kurum olmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.