Şarap şişesi boşaldıkça gerçekler ortaya çıkıyor

Y&R Rusya, boşaldıkça sizi nelerin beklediğini anlatan bir şarap şişesi tasarladı. Don’t Reach the Bottom (Dibe Vurmayın) kampanyası Rusya’nın en büyük şarap dağıtıcısı Simple Wine’ın isteği üzerine hazırlandı.

Kampanya kapsamında 1 000 tane şarap şişesi, sorumsuzca alkol tüketmenin sonuçlarını anlatan çizimlerle süslendi. Bu çizimler de şarabı içtikçe ve şişe boşaldıkça ortaya çıkarıyor.

Rusya, dünyadaki en yüksek alkol tüketimi oranına sahip ülkelerden biri. Bu kampanyanın amacı da bilinçli alkol tüketiminin önemine dikkat çekerek tüketiciler arasında farkındalık uyandırmak. Daha önceki hükümet destekli kampanyaların aksine bu kampanyada sarsıcı görseller kullanılmamış. Daha eğlenceli bir yaklaşım tercih eden Y&R, insanları sarsmak yerine sempatik bir kampanya ile onlarla bağ kurabileceğine inanıyor.

“Rusya, içki konusunda ders almayı sevmiyor,” diyor Simple Wines’ın başkan yardımcısı Anatoly Korneev, “Ama bu yaklaşım, insanların ilgisini uyandırdı ve fazla öğüte maruz kalmadan bu konuda düşünmelerini sağladı.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.