Saran Medya ve Riot Games Türkiye’den e-spor iş birliği

Saran Medya, Riot Games Türkiye ile League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin televizyon yayınları özelinde kapsamlı bir anlaşma imzaladı. 

Yapılan anlaşma çerçevesinde, Türkiye’nin Premier spor kanalı S Sport, Türkiye’nin ilk profesyonel e-spor ligi olan League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin yayın haklarının sahibi oldu. S Sport ayrıca, 2017 yılı içerisinde Çin’de düzenlenecek olan 2017 League of Legends Dünya Şampiyonası’nı da e-spor tutkunlarıyla buluşturacak. 

Saran Medya ve Riot Games, iş birliği ile League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi canlı maç yayınlarının yanı sıra, haftanın karşılaşmalarından önemli anlar da S Sport ekranlarında olacak. 

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Türkiye ve bölge ülkelerde spor televizyonculuğunun gelişimine öncülük eden Saran Medya ile aramızdaki iş birliği, bizler için heyecan verici. League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin, Türkiye’nin Premier Spor Kanalı S Sport tarafından yayınlanmasının, ülkemizdeki tutkulu e-spor takipçi kitlesini büyüteceğine inanıyoruz.”

Saran Medya Genel Müdürü Selim Usta ise e-spor dünyasına Riot Games Türkiye ile birlikte giriş yapmaktan dolayı gururlu olduklarını belirtirken, League of Legends’ın ülkemizde olağanüstü bir başarı elde ettiğini ve League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin, e-spor dünyasının gücünü yansıtan bir organizasyon olarak, gündemde kalmaya devam edeceğini ifade etti.

Dünya genelinde 100 milyondan fazla oyuncunun yer aldığı League of Legends ekosistemi, Türkiye’de de pek çok kişi tarafından aktif olarak takip ediliyor. Ülkemizde online bilgisayar oyunu oynayan kişilerin sayısı 30 milyona yaklaşırken sektör büyüklüğünün ise kısa süre içinde 500 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.