Sanofi Türkiye’den Avrupa Bölgesi’ne yeni direktör

2009 yılından beri Sanofi Türkiye Kurumsal İlişkiler, Pazara Erişim ve İletişim Direktörlüğü görevini yürüten Aysun Hatipoğlu, 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle Sanofi Avrupa Bölgesi Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü görevine atandı.

Aysun Hatipoğlu

Hatipoğlu yeni görevinde, Avrupa Komisyonu ve Avrupa hasta dernekleri ile birlikte yürütülen projeler dahil olmak üzere, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu 38 ülkeyi kapsayan çalışmalarda görev alacak.

Lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladıktan sonra, 1991-2003 yılları arasında T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yaptı. Aynı dönem boyunca çeşitli kamu kuruluşlarında yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde bulundu.

Hatipoğlu 2003-2007 yılları arasında British American Tobacco firmasında kurumsal ilişkiler alanında Türkiye ve Güney Afrika ofislerinde, sonrasında Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde; Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan ve İsrail’den sorumlu Kurumsal İlişkiler Bölge Müdürü olarak çalıştı. Hatipoğlu 2007 yılından 2009 yılına kadar da Türk Telekom bünyesinde Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı.

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.