Sanofi Türkiye genel müdürlüğünde yeni isim

Türkiye’de sağlık sektöründe 60 yıldır faaliyet gösteren Sanofi Grubu’nun Genel Müdürlüğü görevine, 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle Fabrizio Guidi atandı.

Fabrizio Guidi

Fabrizio Guidi, 1999 yılında Sanofi’ye katıldı. 1999’da Ares Serono’da staj yaptıktan sonra nöroloji ürün müdürü olarak Sanofi Synthelabo İsviçre’de göreve başlayan Guidi 1999 ve 2007 yılları arasında sırasıyla Tromboz Ürün Müdürü, Kardiyoloji ve Tromboz Ulusal Hastane Satış Müdürü, İç Hastalıkları İş Birim Direktörü ve Birinci Basamak Tedavi İş Birim Direktörü olmak üzere çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Fabrizio Guidi, Eylül 2007’de Paris’te Diyabet ve Metabolizma alanındaki ürünlerin global stratejik pazarlamasından sorumlu Diyabet ve Metabolizma Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak atandı. 2010 yılında, İsviçre’ye dönen Guidi, önce Sanofi İsviçre’nin Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yaptı ardından Sanofi İsviçre Genel Müdürü görevini üstlendi.

Biyokimya alanında Zürih Federal Enstitüsü’nde master ve PhD derecesi bulunan Fabrizio, daha sonrasında yine aynı üniversiteden MBA derecesi kazandı.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.