artwork

Samuel L. Jackson: “Erkekler, aptal olmayın, anlatın!”

11 yıl önce

0

Ünlü aktör Samuel L. Jackson, One For The Boys’un yeni reklam filminde erkekleri sağlıklarını ertelememeleri konusunda uyarıyor.

“Doktora gitmek için vaktim yok. Bunu atlatabilirim. Kanser başkalarının başına gelir, benim değil. “

Bu cümleler tanıdık geldi mi? Sağlığınızı ertelemek kolaydır ama kanserde erken teşhis, onu yenmek için ele geçirebileceğiniz en iyi fırsattır. Kanser öldürür. Bu bir sır değil. Ve erkekler aptal değil, bunu biliyoruz. Ama bu erkeklerin, gerektiğinde her daim kontrole gittikleri anlamına gelmiyor.

Erkeklere kanserle mücadelelerinde, erken teşhisin önemini göstermeyi ve tedavi için destek sağlamayı amaçlayan One For The Boys, erkekleri bu konuyu konuşmaya ve ertelememeye çağırıyor. Bir arkadaşını erkek meme kanserinden kaybeden Sofia Davis tarafından 2013 yılında kurulan bu organizasyon, kanserin genç, yaşlı, sağlıklı, sağlıksız ayırt etmeden herkesin başına geldiğine vurgu yapıyor.

Web sitesinde kadınların erkeklere göre daha fazla meme kanserine yakalandığını ancak bu hastalık yüzünden hayatını kaybeden erkek sayısının daha çok olduğunu belirten organizasyon, reklam kampanyası için Samuel L. Jackson’la çalışmış. 40 saniyelik bu reklam filmi, erkeklerin kansere yakalanma ihtimalleriyle ilgili konuşabilmelerini amaçlıyor.

Kampanyanın reklam yüzü ve One For The Boys Genel Başkanı Samuel L. Jackson, “Amacımız erkekleri sağlıklarını dikkate almaları ve etkili bir tedavi araştırmasına destek için bağış toplamaları konusunda teşvik etmek. Bu kampanyanın bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım. Umarım siz de öyle olursunuz” diyor

 

Künye

Reklam ajansı: The Black Arts Company

Yaratıcı ekip: Rich Ward, Jai Harj, Steven Andrews, Ian Cassie

Metin yazarı: Rich Ward

Prodüksiyon şirketi: The Black Arts Company

Post-prodüksiyon: Ben Harris

Yönetmen: Jai Harj

Görüntü yönetmeni: Robert Wilson

Kamera: Paul Bond

Editör: Ben Harris

Renklendirme: Paul Jones/ The Attic

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...