artwork

Samsung Türkiye’den dijital sanat platformu: dART

11 ay önce

0

Samsung Türkiye, Dijital Yaşamda Dijital Sanat (dART) isimli platformunu hayata geçirdiğini duyurdu. Dijital sanat ve NFT gibi konularda eğitimlerin verileceği, yol gösteren bir platform olarak kurulan dART, dileyen herkes tarafından kullanılabilecek.

Türkiye’de dijital sanata ve NFT teknolojilerine ilgi duyan herkese açık olan dART Plarformu, dijital sanata dair akıllarda olan tüm soru işaretlerini gidermeyi, bu alanla ilgili gerek sanatçı ve gençler, gerekse de sanat sever herkese açık, güncel bir bilgi kaynağı sunmayı hedefliyor. Kullanıcılar, bu platform üzerinden NFT’nin ne olduğunu, dijital sanatın nasıl ortaya çıktığını ve daha pek çok konuyu tüm detaylarıyla öğrenebilecekler. dART Platformu kapsamında; akademik ve online eğitimlerle dijital sanatçıların ve dijital sanata gönül vermiş gençlerin desteklenmesinin yanı sıra YouTube sohbet serilerinden, dijital sanat ve NFT sözlüğüne varan içerikler yer alacak.

Platformda eğitim veren isimler arasında sektörün önemli isimlerinden Hakan Yılmaz ile Devrim Danyal yer alıyor.

Samsung Electronics Türkiye CMO’su Ömer Barış Gökpınar, yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Teknoloji artık, günlük yaşamlarımızı değiştirmenin de ötesinde eğitimden sanata, sağlıktan spora her alanda yıllardır süregelen ezberleri bozmaya devam ediyor. Öyle ki, tüm dünyada merkeziyetsiz bir sistem olabileceğini bize gösteren blockchain teknolojileri, sanatın farklı bir boyuta geçmesine öncülük ediyor.

Bugün, dünyayı şekillendireceğini düşündüğümüz bu teknolojiyle birlikte; web 3.0’ın odak noktası olması beklenen dijital sanatın en son hali NFT’ler Türk sanatçıların dünya çapında ses getiren eserleriyle büyüyor. Dijital tarihe bıraktığımız bu izler, hepimizi gururlandırıyor ve potansiyelimizin farkına varmamızı sağlıyor. Zira, bu ülkenin sanatçılarına ve gençlerine fırsat verildiğinde, imkan sunulduğunda olağanüstü şeyler başarabildiğine tanık oluyor, gelecek için umut ve heyecanımızı hep taze tutabiliyoruz.

İşte bu bakış açısıyla, hem gençlerimizin ve sanatçılarımızın hem de bu alanda sanat üretme hevesi olan herkesin bilgiye ve onlara yol gösterek bir rehbere ihtiyaçları olduğunu biliyor; bu sürecin çok kıymetli olduğuna inanıyoruz. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için çıktığımız yolda, ülkemizin dijital sanat ve NFT teknolojileri alanında öncü isimlerinden oluşan bir uzman kurulu ile Türkiye’nin en geniş kapsamlı dijital sanat platformu dART’ı hayata geçirmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye’de dijital sanata ve NFT teknolojilerine ilgi duyan herkese açık olan dART Plarformu ile dijital sanata dair akıllarda olan tüm soru işaretlerini gidermeyi, bu alanla ilgili gerek sanatçı ve gençler, gerekse de sanat sever herkese açık, güncel bir bilgi kaynağı sunmayı hedefliyoruz. Ülkemizde bu alanda uzman ve ses getirmiş; Devrim Danyal ve Hakan Yılmaz’dan oluşan uzman kurulumuz bu hayalimizi gerçekleştirmek için bizlere katkı sunacak. dART Platformu kapsamında; akademik ve online eğitimlerle dijital sanatçıların ve dijital sanata gönül vermiş gençlerin desteklenmesinin yanı sıra YouTube sohbet serilerinden, dijital sanat ve NFT sözlüğüne varan içerikler yer alacak.

Türkiye’nin önde gelen dijital sanatçılarının atölye ve stüdyolarına ziyaretler gerçekleştirerek, gençlerimize onların nasıl ilham aldıklarını, çalışma teknikleri ve rutinlerini öğrenmelerini sağlayacağız. Ayrıca, platformumuz bünyesindeki akademi ve online eğitimlerle sanatçıların ve gençlerin desteklenmesine destek olacak, bu eserlerin sergilenmesi için ortam da oluşturacağız.

Yaşayan ve uzman kurulumuz önderliğinde sürekli güncellenecek platformumuzun, tüm bu hizmetlerle birlikte sanatçılar ve gençlere ışık tutacak bir rehber olacağına inanıyoruz. Dijital sanat adına çok kıymetli gördüğümüz bu güzel gelişmeyi sizinle de paylaşarak, heyecanımıza ve mutluluğumuza ortak olmanızı istedik.”

 

Platforma aşağıdaki linkten kayıt yaptırabilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/dart/dart-egitim-basvuru-formu

 

Senin için
Tümünü göster
Hayatta her şeyi değiştiremeyiz… Yemek uygulamamız hariç!

Migros Yemek, üç filmden oluşan yeni lansman kampanyasını yayınladı...

Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...