Samsung sağlık teknolojisine hamle yapıyor

Uluslararası piyasada sağlık teknolojisi alanında üst basamaklara çıkmayı hedeflediğini her fırsatta dile getiren Samsung, bu hedefi doğrultusunda ABD merkezli röntgen teknolojisi şirketi NeuroLogica‘yı satın aldığını açıkladı.

Samsung, şu anda sağlık teknolojisi sektörüne doğru önemli bir hamle yapmayı ve 2020 yılında dünyanın en büyük medikal ekipman sağlayıcısı olmayı hedefliyor. Geçtiğimiz Kasım ayında Samsung Electronics America, kendi bünyesinde yer alan ultrason üreticisi Samsung Medison America çalışanlarından oluşan Samsung Health & Medical Equipment departmanını açtığını duyurmuş, Samsung, 2010 yılında ise Medison’u satın almıştı. Şirket bu satın alma için o dönemde, “Samsung olarak 2020 vizyonu çerçevesinde yeni büyüme alanları keşfettiklerini” açıklamıştı.

Samsung Global Başkan Yardımcısı Tod Pike konuyla ilgili, NeuroLogica’yı satın alarak röntgen teknolojisi işinde başka bir önemli adımı attıklarını belirtti. 2004 yılında Boston’da kurulan NeuroLogica, sektörde taşınabilir tomografi cihazlarıyla tanınıyor.

Kaynak: Tech Crunch

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.