artwork

Samsung Olimpiyatlar için blogger arıyor

12 yıl önce

0

Samsung, Samsung Global Blogger isimli bir yarışma başlatıyor. 26 ülkeden MSN aracılığıyla isteyen herkesin başvurabileceği yarışmayla marka, Olimpiyat oyunları süresince Samsung ürünlerini etkin bir şekilde tanıtmak ve özellikle Samsung Galaxy Note’un bloggerlar için ne kadar kullanışlı bir alet olduğunu kanıtlamak istiyor.

Katılımcılardan Londra Olimpiyatları sürecinde blogger olmayı neden istediklerini anlatan bir video çekmeleri isteniyor. İkinci aşamaya geçen yarışmacılar ülkelerindeki ünlü isimlerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek. Toplamda 100 blogger Londra Olimpiyatlarını yerinden izleme ve blog yazma  şansına sahip olacak.

Samsung Genel Müdür Yardımcısı Sunny Hwang, “Sosyal medyayı kullanmak temel pazarlama stratejilerimizden biri. Olimpiyat sponsorluğumuz sayesinde daha önce marka farkındalığı yaratmayı başardık. Pekin Olimpiyatları sayesinde mobil sektöründe pazar payımızı yüzde 11’den yüzde 21’e çıkardık.” diyerek 2016’da Samsung Global Blogger programını 60 ülkeye yaymayı düşündüklerini ifade etti.