Samsung kalp masajını öğretiyor

Samsung‘un 2019 KSS Projesi için Cheil genç Çinli insanlara kalp masajı becerilerini kazandırmaya yardımcı olma amacıyla ‘Back2Life’ isimli yaratıcı bir kampaya yayınladı.

Hazırladığı kampanya ile Cheil, Çin’in en ünlü MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) oyun platformundan biri olan Blood River ile iş birliği yaptı, bu oyunda oyunculara hayat kurtaran kalp masajını öğretmeyi hedefliyor.

Çin’de kalp masajını nasıl yapacağını bilen kişilerin oranı %1’den az. Cheil PengTai ve Cheil Worldwide Hong Kong, bu problemi çözmek için Back2Life üzerinde birlikte çalıştı.

Bu bir ölüm kalım meselesi olmasına rağmen çoğu insan kalp masajının önemini sadece ölümle yüzleştiklerinde fark ediyor. Diğer yandan Çin, dünyanın en büyük oyun pazarı. Bu nedenle ölümü oyunda gözler önüne sermek genç insanları kalp masajı konusunda eğitmek için en iyi zamanlama olabilir.

Oyuncular oyunda yaşamını kaybettiğinde beklenmedik bir şekilde kalp masajının hayatlarını geri verebileceğini keşfediyor. Oyundaki birkaç sanal ölümden sonra oyuncu, kalp masajı için art arda eğitim alıyor. Bu da ne kadar çok oynarlarsa o kadar çok kalp masajı eğitimi aldıkları anlamına geliyor. Bu becerileri öğrenmenin kolay yolu ile kalp masajı, Çin’deki popülerliğini artırdı.


Künye

Reklam Ajansı: Cheil PengTai/Cheil Worldwide Hong Kong

Yararıcı Yönetmen: Kimmy Liu/Paul Chan/Wilson Ang

Sanat Yönetmeni: Kimmy Liu/Ting Yu/Qing Tian/Xue Li/Yining Yin

Reklam Yazarı: Paul Chan/Wilson Ang

Müşteri Direktörü: William An/Cherry Lan

Yönetmen/Prodüksiyon Şirketi: BigFish

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.