Samsung futbolcuları tekrar göreve çağırıyor

Samsung, salı günü, aylar süren uzaylı istilası destanına  “dünyanın en önemli futbol maçı”nın ikinci yarısının oynandığı 6 dakikalık videoyla dramatik bir son yayımladı.

Bu video, mobil şirketin, futbolun rüya takımının insanlığı köleleştirmek isteyen uzay istilacılarına karşı durduğu serisinin bir parçası.

Serinin “The Beginning” adlı ilk videosunda takımın toplanma aşaması gösterilmişti. Bundan önceki videoda ise Messi, Donovan, Ronaldo gibi yıldızlardan oluşan insan takımı, 3-1’lik skorla maçın ilk yarısını geride bitirmişti.

Galaxy S5 gibi Samsung ürünlerinin sıkça gösterildiği final videosu, takımın menajeri Franz Beckenbauer’in stratejileri gözden geçirdiği ikinci yarıya hazırlık konuşmasıyla başlıyor.

İnsan takımın erken bir gol bulmasıyla başlayan ikinci yarıda, Wayne Rooney 88.dakikada attığı golle skoru eşitliyor.

Kaleye yakın bir yerde Rooney’nin yaptığı sert hareket karşı takıma penaltı verilmesine neden olsa da, süper kaleci Iker Casillas günü ve golü kurtarıyor.

Maç, Galaxy ekibinin attığı golle 4-3 bitiyor ve kutlamalar başlıyor. Reklam, 50 yıl sonra, yaşlanmış Messi ve Ronaldo yanyana oturup gökyüzüne bakarken, başka bir uzay gemisinin dünyaya yaklaşmasıyla son buluyor.

Bu son görüntü, videonun, Samsung’un futbol temalı animasyon filmlerinin sonuncusu olmayacağı şeklinde de yorumlanabilir.

Kaynak: Business Insider

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.