artwork

Samsung benzersiz oyun tasarımıyla oyuncuların karşısında

7 ay önce

0

Samsung, Fold cihazlarını Fortnite aktivasyonuyla oyunculara tanıtıyor

Samsung, Galaxy Z Fold5 cihazını tanıtmak için devam eden çalışmaları kapsamında Fortnite’ta temalı harita aktivasyonuyla gamer kitleyi hedefliyor.

Oyun ve espor markalarıyla çalışan uluslararası dijital medya, eğlence ve teknoloji şirketi GameSquare tarafından yaratılan “Into the fold” için Publicis Sport & Entertainment, Samsung İngiltere ile ortaklığa aracılık etti ve kampanyanın fikir, konsept geliştirme ve proje yönetimini destekledi.

Deneyimi oluşturmak için Fortnite’ın dahili oyun oluşturma aracı Unreal Editor kullanıldı. “Galaxy” ve “katlanma” temalarından ilham alan marka dünyası, gökyüzünü içeren bir arka plana dayanıyor ve oyuncuları, sonuna en hızlı sürede kimin ulaşacağını görmek için platformları arasında “yarışmaya” davet ediyor.

Liderlik tablosunda en hızlı koşu süreleri izlenecek ve kampanyanın sonunda lider konumda bulunan oyuncu Galaxy Z Fold5 kazanacak. Haritada ayrıca oyuncuların cihazı satın alırken indirimlerin kilidini açmak için kullanabileceği gizli unsurlar da bulunuyor.

GameSquare CEO’su Justin Kenna: “Oyun kitlesi; dikkat ekonomisinin en geniş, hiper etkileşimli alt kümelerinden biri ve özgün, anlamlı bir şekilde onlara ulaşmanın zor olduğu aşikar. Bizim yola çıktığımız güzel nokta da bu.

Küresel, birinci sınıf markaları oyuncularla ve gençlik kültürüyle başarılı bir şekilde bir araya getiren bütünsel bir yaklaşımı sağlayabilecek bir şirket kurduk.” dedi.

Aktivasyonu tanıtmak için marka dünyasında yarışan bir Fortnite oyuncusunu tasvir eden ve üç ana figürün (Sidemen’den Vikkstar, GeeNelly ve Ellum) yer aldığı bir kısa film de oluşturuldu.

Samsung, “Into the Fold”un geçen ayki ilk lansmanının iki milyondan fazla izlendiğini ve oyunun şu ana kadar Fortnite’ta 25.000’den fazla oyuncu tarafından oynandığını iddia ediyor.

Samsung Electronics UK Pazarlama ve Omni-Channel Direktörü Annika Bizon: “İngiltere’deki oyuncu kitlenin kalplerine ve zihinlerine ulaşmak için oyunla ilgili içerik oluşturmanın yeterli olmayacağını biliyorduk.

Fortnite içinde bir dünya yaratarak, Galaxy Z Fold5’i sergileyerek ve Samsung’u İngiltere oyun sahnesinde köklendirerek oyun deneyiminin kendisine dahil etmek istedik.” dedi.

Deneyime erişmek için oyuncular Fortnite’ta 7465-3643-5911 harita kodunu girebilirler. Kampanya eylül ayı sonuna kadar devam edecek.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...