artwork

Samsung, Apple’ı son reklamında trolledi

7 ay önce

0

Apple bugün (7 Eylül) en yeni iPhone 14’ü tanıttığında herhangi bir yenilik olmayacak, en azından Samsung‘un inanmanızı istediği şey bu.

Apple’ın çok beklenen iPhone 14 serisi de dahil olmak üzere bir dizi en yeni cihazını 7 Eylül “Far Out” lansman etkinliğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak Samsung, kullanıcıları en yeni Samsung telefonlarını satın almaya teşvik etmek için Apple’a meydan okuyan bir reklam yarattı.

Samsung, “Buckle up” başlıklı yeni reklamında yalnızca Galaxy Z Flip4 ve Galaxy S22 Ultra’yı, iPhone 14 Pro’nun beklenen fiyatına yakın oldukları için sergiliyor.

30 saniyelik reklamda dış ses, 100x “Space Zoom ve 108 megapiksel kamera” dahil olmak üzere Samsung serisinin özelliklerini anlatmaya devam ederken, “bu yeniliklerin iPhone’a gelmediği” iddiasında bulunuyor.

Marka savaşları

Apple ve Samsung savaşı bitecek gibi görünmüyor. Samsung, etkinliklerinde veya reklamlarında Apple’a keskin vuruşlar yapmaktan hiçbir zaman korkmadı ve bu konuda her zaman mükemmel oldu.

  • 2018’de Samsung, birçok özelliği için iPhone X’e rakip olan bir dizi reklam yayınlamıştı.
  • 2019’da Samsung, Apple’ı eksik 3,5 mm kulaklık girişi nedeniyle alay eden 2017 reklamını sessizce kaldırmıştı.
  • 2021’de ise Samsung, iPhone’un 12 Pro Max’i ile alay ederken Galaxy S21 Ultra’yı tanıtan yeni bir kampanya başlattı. Üç video kampanyası, “Your phone upgrade shouldn’t be a downgrade” sloganıyla Galaxy S21’in iPhone 12’den bir adım önde olduğu mesajını verdi.

Reklam dikkatleri üzerine çekmeyi başardı ancak şirketlerin lansmanlarını tanıtmak için taş atmaya ara vermeleri, bunun yerine teknik özelliklerin konuşmasına izin vermeleri güçlendirici olacaktır.

Bu makale ilk olarak Campaign Asia’da yayınlandı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola’nın görsel unsurları sanatçıların yaratıcılığına açık

Coca-Cola AI tabanlı platform aracılığıyla içerik üreticilerini sanat eseri oluşturmaya...

M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...