Samaritans ile “gerçek insanlar, gerçek hikayeler”

Samaritans, Mother London imzası taşıyan kampanyasında depresyon ve intihar girişimi yaşayan erkeklerin el yazıları ile gerçek hikayelerine yer veriyor.

Çalışmalarını intihara yol açabilecek izolasyon duygularını azaltmaya adamış bir yardım kuruluşu olan Samaritans, “Gerçek insanlar, gerçek hikayeler” Goodstuff Communications ile iş birliği yapıyor. Ayrıca, National Rail ve talkSPORT desteklerini de alıyor.

Kampanya içeriği yardım kuruluşu tarafından İngiltere, İskoçya ve Galler’de 20-59 yaş grubundaki erkeklerin yer aldığı bir anket ile destekleniyor. Yapılan araştırmaya göre, hedef kitlenin %41’i ihtiyaç duydukları halde kendi sorunlarını çözmeyi tercih ediyor. Bunlara ek olarak araştırmanın ortaya koyduğu bir başka detay ise erkeklerin mücadele ettiği konular oluyor. Bunlar arasında en büyük yüzdeye sahip olan nokta ise kişinin yaşadığı borç ya da finansal kaygılar olarak ön plana çıkıyor.

Bütün bunları göz önüne alarak hazırlanan kampanyanın dili, çaresizlik içinde olan erkekeler için en rahatlatıcı şeyin deneyimlerinde yalnız olmadıkları bilgisi olabileceği anlayışına dayanıyor.

talkSPORT kampanyaya desteğini eski sporculardan Nigel Owens, Chris Kirkland ve George Groves isimlerinin yer alacağı bir yazı dizisi ile sağlayacak. Yazı dizisi, sporu zihinsel ve duygusal refahı konuşmak için bir araç olarak kullanarak bireylerin hikayelerindeki olumlu taraflara ışık tutmayı amaçlıyor.

Künye

Reklamveren: Samaritans

Reklam Ajansı: Mother London

Instagram #HereForYou için Samaritans ile iş birliği yaptı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.