artwork

Salon #banabak sosyal medyada rekor kırdı

7 sene önce

0

P&G Türkiye’nin Orkid, H&S, Gillette, Max Factor, Pantene, İpana, Oral-B gibi kişisel bakım markalarıyla başlattığı #banabak Gençlik Hareketi, Youtube kanalında 1 ayda ortalamanın 25 kat üzerinde takipçi çekerek Türkiye’nin en fazla aboneye sahip marka kanalı oldu. Ünlü Vlogger’lardan videolar içeren Salon #banabak kanalında bu dönemde görüntülenme sayısı 7.5 milyonu, takipçi sayısı 200 bini, beğeni ise 29 bini aştı.

İkinci yılına dijital mecralardaki etkisini artırarak giren #banabak Gençlik Hareketi, gençlere “İyi görünmenin en havalı yolu, olduğun gibi olmak. Kendinden fazlasına ihtiyacın yok” mesajıyla sesleniyor.

Hareketin yüzü olmayı sürdüren Özge Özpirinççi ile Vlogger’ın bir araya gelerek Salon #banabak kanalının açılışını duyurduğu video ise Ocak 2016’da Youtube reklamları içinde tüm kategorilerde 2’inci, Türkiye’deki tüm Youtube kanalları içinde ise ilk 100’e girerek önemli başarılara imza attı.

Salon #banabak’ın başarısı Youtube’la da sınırlı kalmadı. Salon #banabak içerikleri Facebook üzerinden 4.6 milyon, Instagram’da 4.5 milyon, Twitter’da ise 400 bin kişiye ulaşırken, bu etkileşimler hareketin sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayılarına da olumlu yansıdı.

 

Senin için
Tümünü göster
Salih Bademci, yüzü olduğu Setur için kamera karşısına geçti

Setur, Salih Bademci ile sene boyunca yayınlayacağı reklam filmlerinde Setur’un...