Site icon Campaign Türkiye

Sainsbury’s ne yiyeceğine karar vermekte zorlananlar için pop-up açtı

Sainsbury’s, bu ay Londra’da Kings Cross’ta kurduğu pop-up ile al-götür yemek kitleri ve Inspired to Cook serisinden indirimli fiyatlı yiyecekler sunacak.26 ve 27 Haziran tarihlerinde 17:00 ile 19:00 arasında istasyonun dışarısında yer alan “DINspiration” pop-up’ı, geliri Comic Relief’e bağışlanacak şekilde iki kişilik yemek kitlerini (her birini) 50p’den satacak.

21 Haziran’dan 11 Temmuz’a kadar Sainsbury’s, Comic Relief ile yürütülen Nourish the Nation programının bir parçası olarak mağazada ve çevrim içi olarak satılan her Inspired to Cook serisi için Comic Relief’e 50 peni bağışlıyor. Amacı, gıda yoksulluğunun hafifletilmesine yardımcı olmak ve bu yaz, Feeding Britain ve The Bread and Butter Thing gibi kuruluşlara yardımcı olarak bu amaca 3 milyon sterlinden fazla katkıda bulunması bekleniyor.

Pop-up, Sainsbury’s’in işe gidip gelenlerin %75’inin işten eve dönerken akşam yemeğinde ne pişireceklerini düşündüklerini ve %63’ünün sağlıklı yemekler bulmakta zorlandıklarını (%32’si için bunun temel sebebi ilham eksikliği) tespit eden araştırmasına cevaben gelişti.

Her kit, evde sağlıklı bir yemek pişirmek için gerekli olan Teriyaki Stir Fry ve Harissa Chicken Traybake dahil tüm malzemeleri içerecek.

Sainsbury’s’in Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Direktörü Ruth Cranston şunları söyledi: “Akşam yemeği için ilham sıkıntısı çeken bu kadar çok insan varken pop-up’ımızın, işe gidip gelenlerin yemek zamanlarına biraz lezzet katmasını umuyoruz. Inspired to Cook serimiz, müşterilerimizin yemek seçimlerine ilham vermek için tasarlandı; taze, besleyici yemekleri kolaylıkla pişirmelerine yardımcı oluyor.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version