artwork

Sainsbury’s giyim reklamını geri çekti

1 yıl önce

0

Sainsbury’s, sosyal medyada kadınların güvenliğini göz ardı etmekle suçlandıktan sonra söz konusu mağaza içi reklamı için özür diledi ve onu kaldırdı.

Çalışma, 24 £’luk bir elbiseyi tanıtırken parkta duran bir kadın görüntüsünden yararlandı. Reklam metni şöyleydi: ‘Parkta yürüyüşler veya hava karardıktan sonraki gezintiler için.’

Şu anda Havas London’da yaratıcı yönetmen olarak serbest çalışan Nathalie Gordon, çalışmaya yönelik eleştirilerini vurgulamak için Twitter’a girdi.

Şöyle yazdı: “Geceleri yürümeyi / dolaşmayı seven ve bunu yaparken kendini güvende hisseden biriyseniz, sizin için gerçekten mutluyum ancak lütfen aynı şeyi hissetmeyen insanları eleştirmeyin.
Kadınların güvenliği konusunda yapılmış çok sayıda iyi belgelenmiş çalışma, rapor ve araştırma var. Bunların sizin yaşadığınız deneyimi temsil etmediğini düşünüyorsanız, o zaman şanslısınız.”
Tweet’i 2,2 milyon kez görüntülendi, 1.871 kişi tarafından retweetlendi ve 24.700 kullanıcı tarafından beğenildi.
Sainsbury’s’den bir sözcü: “Tasarım nedeniyle bazı müşterilerin bu tabelayı uygunsuz bulmasına üzüldük. Bunun tekrarlanmaması için ajans ortağımızla elimizden geleni yapacağız.”
New Commercial Arts, Sainsbury’s’in giyim markası Tu ile çalışıyor ancak bir sözcü, bu işin ajans tarafından üretilmediğini doğruladı. Sainsbury’s, işin arkasında kimin olduğuna ilişkin soruları yanıtlamadı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...