Sahi, Oreo Türkiye’de hangi ajanslarla çalışıyor?

Paylaştığı içerikler ve yarattığı kampanyaları ile pek çok ajansın ve ajans çalışanının yakından takip ettiği Oreo, Türkiye’de de iletişim yapmaya başladı. Global iletişimini dijital ajans 360i’ın yaptığı markanın Türkiye’de #OreoTürkiyede hashtagiyle başlattığı kampanyası ve yeni yayına giren TV reklam filmi hemen hemen herkesin aklına tek bir soru geldi. Oreo’nun ajansları kim?

Eylül ayında yapılan konkur sonucunda Oreo’nun Türkiye’deki sosyal medyasını yönetecek ve dijital yaratıcı işlerini yapacak ajansı VivaKi Creative oldu. Yeni yayına giren TV reklam filmi ise FCB İstanbul imzalı. Markanın Türkiye’deki PR çalışmalarını ise Mondelez Türkiye’nin PR ajansı Ünite yürütüyor.

Dijital çalışmalar

VivaKi Creative, Starcom Mediavest Group’un markalarına dijital yaratıcı çözümler konusunda destek veren VivaKi Türkiye’nin bir birimi olarak çalışıyor. 2014 Nisan ayında kurulan ekibin başında Erhan Özkantarcı bulunuyor.

Haziran ayında Mondelez markaları Olips, Jelibon ve Kent Şekerleme’nin dijital ve sosyal medya işlerini yapmaya ve sosyal medya hesaplarının yönetmeye başladı. Eylül ayında Oreo, Kasım ayında da Tamek markalarını portfolyosuna katan ekip hızlı büyümesine 2015 yılında da devam edeceğinin sinyallerini veriyor.

VivaKi Creative’in lideri Erhan Özkantarcı bu ekibin diğer dijital ajanslardan en büyük farkının medya ajansının içinde yapılanmış olmaları olduğu belirtti. “Vivaki Creative hiçbir zaman kendi başına hareket eden bir ajans olmayacak. Bizim en önemli partnerlerimiz beraber çalıştığımız medyacı arkadaşlarımız. Bünyesinde pazarlama iletişimi konusunda uzman 130’dan fazla medyacı, stratejist, planlamacı barındıran bir dijital kreatif ekip olmanın avantajları saymakla bitmez. Bunun en büyük avantajı müşterilerimizin para ile bile satın alamayacağı bir şey; zaman! Biz her şeyden önce medya ekipleri ile entegre çalışarak hem müşterilerimizin hem de kendi ekiplerimiz için en değerli şey olan zamandan tasarruf ediyoruz. Süreçler çok daha sorunsuz ve hızlı işliyor. Ayrıca sosyal medyada ve dijital dünyada günümüzün en önemli kavramı “agility”’den de (çevik, atik olmak)  taviz vermeden olabilecek en hızlı şekilde değişen gündeme ve önceliklere göre adapte olabiliyoruz.”

Künye

Sosyal Medya ve Digital Ajans: Vivaki Creative

Kreatif Ekip: Erhan Özkantarcı, Utkan Emre Başar, Emel Aydınlı, Ahmet Can Demirçelik.

Medya Ajansı: Starcom MediaVest Group

Ekip: Nazmiye Erdem, Elif Sarıhan, Can Şenses, Buket Kaplan

 

Oreo’nun  FCB İstanbul imzalı reklam filmi de yakın zamanda yayına girdi:

Künye

Reklamveren: Oreo

Reklamveren Yetkilileri: Elif Emiroğlu,Duygu Özer

Kreatif Reklam Ajansı: FCB İstanbul

Yaratıcı Ekip: Elif Onay, Yavuzhan Gel, Çağlar Cengiz, Cem Haşimi, Pınar Cingöz

Medya Ajansı: Starcom MediaVest Group

Müşteri İlişkileri Ekibi: Ceren Çubukçu, Yağmur Erengül, Melis Çubukçuoğlu

Prodüksiyon Şirketi: Atlantik Film

Yönetmen: Bruno Chiche

Post-Prodüksiyon Şirketi: İmaj

Müzik: Jingle Farm

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.