Saatchi New York’da başkanlık değişiklikleri

Saatchi & Saatchi New York, CEO’ları Brent Smart ve CCO’ları Jay Benjamin ile yollarını ayırdı. 1 Eylül’den sonra da iki başkan fiilen ajanstan ayrılmış olacak.

Jay Benjamin ve Brent Smart

Onların yerine de Saatchi & Saatchi New York’un başkanı Andrea Diquez ve Saatchi & Saatchi Latin America’nın CCO’su  Javier Campopiano geçecek.

Andrea Diquez

Smart, Saatchi kuruluşuna 2011 yılında global pazarlama yönetmeni ve uluslararası General Mills business  lideri olarak katılmadan önce BBDO San Francisco, Auckland, ve Yeni Zellanda’da yönetici pozisyonlarını üstlenmişti. Durk Barnhill’in yerine Kasım 2013’te başkan olarak terfi ettiğinde 14 ay gibi kısa bir süre içinde Saatchi & Saatchi New York’un ikinci CEO’su oldu.

Benjamin, başkan yardımcısı ve CCO olarak dört yıl Leo Burnett’te çalıştıktan sonra onun yönettiği New York ofisi kapandı. Bunun ardında aynı pozisyonlarda Nisan 2014’te Saatchi’de çalışmaya başladı.

 

Javier Campopiano

Diquez, Saatchi’nin Mexico’daki şubelerinde başkan olarak hizmet verdikten sonra New York ofisine 2013 yılında katıldı.

Yirmi yıldan fazladır reklamcılık alanında çalışan ve dört yıldan fazladır FCB’nin Latin America ve New York şubelerinde CCO olarak görev yapan Campopiano, daha önceden Buenos Aires ofisinde kreatif yönetmen olarak çalıştığı Saatchi & Saatchi’ye yeniden katıldı. Kariyeri boyunca yaptığı çalışmalar sayesinde 30’dan fazla Cannes Lions ödülü kazandı.

Saatchi & Saatchi’nin geniş ağında yaşanan değişimlere ek olarak bu hafta altı yılın ardından Lee Sharrock, halkla ilişkiler genel başkanlık işinden ayrılıyor. Tüm bu değişimler, genel başkan Kevin Roberts’ın Business Insider muhabiri Lara O’Reilly’ye verdiği söyleşide reklam dünyasındaki kadınlar ve cinsiyet eşitliği üzerine yaptığı yorumların ardından emekliğe ayrılacağı haberi çıktıktan sonra oldu. Mayıs 2017’de ayrılması planlanırken 1 Eylül’de istifa edeceği açıklandı.

Kaynak: adweek

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.