artwork

RVD’de yeni dönem heyecanı

12 ay önce

0

2020 yılında, tam da Türkiye’de ilk vakanın açıklandığı gün, son fiziki toplantısını gerçekleştiren Reklamverenler Derneği, 17. Genel Kurul Toplantısı’nı 17 Mart 2022’de, 2 yıl aradan sonra ilk defa, hem de geniş bir katılımcı kitlesiyle fiziki olarak gerçekleştirildi. RVD’nin 30. kuruluş yıl dönümünde Ahmet Pura 7. kez Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

17. dönemde görev yapacak yeni yönetim kurulumuz, çeşitlilik ve kapsayıcılık adına sektör için önemli mesajlar veriyor. Tarihinde bir ilk olarak, üyelerinin %65’i kadınlardan oluşan kurulumuzda bu yıl kategori kapsamı da genişliyor, sektöründe öncü e-ticaret temsilcileri de görev alıyor. Kurul üyelerimizin tamamını resmi web sitemizden takip edebilirsiniz (rvd.org.tr).

Yeni dönemin öncelikli konuları arasında, RVD, RD, IAB TR ve MMA Türkiye iş birliğinde kurulmuş olan Dijital Pazarlama İletişimi Platformu DPİP’in, sektörümüzün sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde Dijital Dönüşümü ve Kültürel Değişimi için başlattığı seferberliğin yaygınlaştırılması, crossmedia ölçümü için başlatılan altyapı çalışmalarının hızlandırılması ve iklim değişikliği için pazarlama iletişimi sektörünün ön saflarda mücadeleye katılmasını sağlamak var.

Ayrıca, 3. Reklam Konseyi’nde alınan kararların uygulanması için de hızla harekete geçilecek.

Sektörümüzdeki tüm paydaşları birleştirici unsur olmaya devam etmek, kamu ile iş birliği içinde hareket ederek sektörü büyütmek hedeflerimizi, bu dönemde yeni yapısına kavuşan yönetim kurulumuz ile beraber, değerli Başkanımız Ahmet Pura liderliğinde, daha da güçlü bir şekilde ve bugünün heyecanıyla sürdüreceğimize inanıyoruz.

Öncelikli konularımız ile ilgili aksiyon planlarımızı ve yeni üyelerin katılımıyla, günümüzün şartlarına uygun olarak yapılandırdığımız yürütme kurullarımızın gerçekleştireceği çalışmaları, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yeni dönemin sektörümüze hayırlı olması, güç katması dileğiyle…

Zeynep Dipçin Akdoğan
RVD Genel Sekreteri

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 122. sayısında yayımlandı.