artwork

RVD 30 Yaşında!

5 ay önce

0

30 yaşında olmak demek, bir sivil toplum örgütü için olgunluk, bir insan için üretkenlik çağı demek. Bugün her iki çağı da derneğimiz bünyesinde yaşıyoruz ve yaşatıyoruz.

RVD, 29 Temmuz 1992’de sektörün duayenleri tarafından kurulan kıymetli bir miras. Biz bu mirası yol arkadaşlarımızla beraber devraldığımız günden beri kıvançla, özveriyle çalışıyoruz.

Bir zamanlar sektör olarak dahi kabul görmeyen reklam endüstrisinin, bugün kreatif ekiplerden medya ajansına, mecralardan ölçüm şirketlerine kadar tüm paydaşlarıyla birlikte Türkiye ekonomisinin itici gücü hâline gelmesinde muhakkak ki reklamverenlerin payı büyüktür.

Reklamveren, sektörün hızlanması için gerekli ivmeyi kazandıran taraftır. Çarkın dönmesini sağlayan o ilk dokunuş reklamverenden gelir. RVD’nin 30 yıldır tüm çabası, reklamverenle başlayıp tüketiciyle sonlanan döngünün sağlıklı işlemesini sağlamaktır. RVD işte bu yüzden sektörün lider sivil toplum kuruluşlarından biridir.

Geçen yıllarda, gönüllülük esasıyla bir araya gelen arkadaşlarımız ve sektör paydaşlarıyla beraber birçok yeniliğe imza attık. DPİP, Reklam Konseyi, Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği gibi dünyaya örnek olacak girişimleri hayata geçirdik ve 30 yılda sektöre 30’dan fazla damga vurduk. Masanın diğer tarafı tartışmasına girmeden, omuz omuza çalıştık. Özel sektörle, sivil toplum kuruluşlarıyla, kamu kurumlarıyla güçlerimizi birleştirdiğimizde, yani yapıcı yaklaşımla ürettiğimizde, pek çok hayalimizi gerçekleştirebileceğimizi gördük.

Hepimizi dijital bir gelecek bekliyor. Her gün yeni alanlar, yeni keşifler, yeni olasılıklarla bambaşka bir dünyaya doğru hızla ilerliyoruz. Gelecek, kimileri için korkutucu olabilir. Ama biz korkmuyoruz. Dayanışmadan gelen gücümüze, geniş bakış açımızdan gelen cesarete, heyecanımızdan gelen çalışma azmimize güveniyoruz.

Hep birlikte yarınları yakalamaya hazırız. Su gibi akıp giden 30 yılın ardından, aynı enerjiyle ve heyecanla önümüzdeki yeni yaşları bekliyoruz. Çünkü biliyoruz ki bu yeni dünyada daha yapacak çok işimiz var.

Her zamanki gibi birlikte, yan yana, omuz omuza nice yıllara!

 

Ahmet Pura

RVD Yönetim Kurulu Başkanı

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 126. sayısında yayımlanmıştır.