Roy+Teddy’ye yeni yaratıcı yönetmen

Son olarak Ogilvy İstanbul bünyesinde lokal ve global bir çok ödüllü kampanyaya imza atan tecrübeli isim Doruk Özer, yeni dönemde Roy+Teddy’nin kreatif direktörü oldu.

15 yıldan fazla süredir sektörde olan Doruk Özer, kariyerine M.A.R.K.A’ da başlamıştı. Takip eden dönemde LOWE’a geçerek Efes Pilsen, Omo, Hyundai gibi markalarla çalışma fırsatı yakaladı. 2009’da Ogilvy’ye katılmasıyla birlikte burada yaklaşık 3 yıl birçok yaratıcı kampanyaya imza attı, pek çok ödül ve başarı kazandı. Ardından Geometry’ye (+Hogarth) yaratıcı yönetmen olarak atandı. Shopper marketing ve yeni şekillenen dijital pazarlama ekosistemini keşfettikten sonra Ogilvy’ye geri döndü ve Calve “Evdeki Sos”, Fuse Tea “Bu Rahatlık Nereden Geliyor” gibi bol ödüllü kampanyaları hayata geçirdi. 4129Grey ve ardından 2 yıla aşkın süre Alice BBDO’da Mercedes-Benz, Nutella, Pepsi ve Superfresh başta olmak üzere pek çok markanın iletişimini üstlendi.

Son olarak Eylül 2018’de Ogilvy İstanbul’a yaratıcı yönetmen olarak yeniden döndü ve herkesin çok yakından bildiği About Nights (Aşık Ol), HSBC, Coca-Cola, Philips, Google, Nestlé ve Türk Telekom başta olmak üzere pek çok markanının iletişimlerini, 100 kişiye yakın bir ekibe liderlik ederek sürdürdü. Mayıs 2021 itibarıyla yaklaşık 3 yılın sonunda Ogilvy’den ayrılarak Roy+Teddy’ye katıldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.