Royal Caribbean SoundSeeker fotoğrafları seslendiriyor

Tatil fotoğrafları, yaşadığınız duyguları biraz daha iyi yansıtacak bir güncellemeyle karşı karşıya. Royal Caribbean Soundseeker fotoğrafları, soundtrack ile farklı bir deneyim sunuyor.

Royal Caribbean ve MullenLowe tarafından geliştirilen ve türünün dünyadaki tek örneği olan SoundSeeker, en sevdiğiniz fotoğrafları bir soundtrack ve video eşliğinde paylaşmanızı sağlıyor. Geliştirilmesi bir yıldan uzun süren Royal Caribbean Soundseeker, fotoğrafların renklerini, arka planlarını, karede yer alan insanların yüzlerinden yansıyan duygu durumunu ve vücut dilini yapay zeka ile analiz ediyor ve Berklee College of Music’in sağladığı ses kayıtlarıyla eşleştiriyor.

Royal Caribbean International’ın CMO’su Jim Berra, kurumun unutulmaz deneyimler yaşatma isteğinin son örneğinin SoundSeeker olduğunu söylüyor. Berra, “Her yaştan insan, en iyi deneyimlerini sosyal medyada paylaşmanın farklı yollarını arıyor. Bu araç, anılarınızı kendine özgü, farklı duyulara hitap eden bir tarzda arkadaşlarınız ve takipçilerinizle paylaşmanıza olanak tanıyor” diyor.

Makine öğrenimi sürecinde 10.000 fotoğraf Royal Caribbean ekibi, müzisyenler ve ses mühendisleri tarafından incelenip farklı seslerle eşleştirilmiş. Ortaya çıkan 2,5 milyon kombinasyon, 11 farklı ruh hali ekseninde kişiselleştirilmiş.


Kullanıcılar fotoğraflarını uygulamanın web sitesine yüklüyorlar, yapay zeka da bu fotoğrafları bir soundtrack ile eşleştirip videoya dönüştürüyor. Daha sonra bu video-fotoğraflar sosyal medya hesaplarında #SoundSeeker etiketiyle paylaşılabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.