artwork

Rönesanslı kadınlardan Elazığlı kadınlara destek eli

3 sene önce

0

Rönesans Holding bünyesinde 28 ülkede, 64 farklı milletten çalışan Rönesanslı kadınlardan Elazığlı kadınlara uzanan destek eli büyüyor. Bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Elazığ’da yaşanan depremde yakınlarını ve evlerini kaybeden kadın ve çocuklara Rönesans kadınları adına psikolojik danışmanlık desteği verilmeye başlandı.   

 Afet sonrası yapılan iyileştirme faaliyetlerinin en önemlilerinden birinin, afetten doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen kişilere verilen psikolojik destek olduğu bilinciyle hareket eden Rönesans, afet sonrasında oluşan psikolojik hasarları belli ölçüde ortadan kaldırmak ve afetten etkilenen bireylerin en azından bir kısmının üzerinde kalıcı iyilik hali oluşturabilmek amacıyla bölgede psikolojik destek veriyor. Altı hafta boyunca, haftada iki tam günü içeren program boyunca, yetişkin, ergen ve çocuk alanında uzman psikologlar tarafından grup ve yüz yüze terapiler gerçekleştiriyor.

 

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma İlkelerini benimseyen Rönesans Holding toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletecek çevresel ve sosyal şirket politikalarını da artırmayı hedefliyor. Rönesans Holding ayrıca Birleşmiş Milletler Tarafından oluşturulan Kadının Güçlenmesi Prensipleri (Womens’s Empowerment Principles-WEPs) platformunun oluşturulduğu kuralarını imzalayarak bu alanda iş dünyasının öncü şirketlerinden biri konumunda. 

Senin için
Tümünü göster
Oy ve Ötesi 100 bin gönüllü ile seçim günü sandıkların…

Oy ve Ötesi Derneği, 17 Mart Cuma günü, Impact Hub’da...

GroupM Türkiye etkinliği 21 Mart’ta gerçekleşecek

GroupM Türkiye Akıllı Çözümler Platformu: Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri...

‘BlackBerry’ filminden ilk fragman geldi

Ünlü akıllı telefonun yükselişi ve düşüşü hakkındaki biyografi filmi olan...