artwork

Ronaldo, Türk Telekom için Türkiye’de

8 yıl önce

0

Futbol dünyasının en büyük yıldızlarından Ronaldo, aradığı hızı Türk Telekom’un Fiber Güçlü GiGA 4.5G’si ile yakalıyor.

Türk Telekom, dünyanın en hızlı futbolcularından Cristiano Ronaldo’yu Türkiye’ye getirdi. Portekizli yıldız; Türk Telekom’un GiGA 4.5G iletişimi kapsamında hazırladığı hız odaklı reklam kampanyasının yeni yüzü oldu.

Real Madrid’de forma giyen ve dünyanın en başarılı ve hızlı futbolcularından biri olarak kabul edilen Portekizli yıldız, markanın “#sanahizmiyok” temalı reklam kampanyasında rol alıyor.

Saatte 33 kilometreye ulaşan hızıyla dünyanın en hızlı futbolcuları arasında yer alan Ronaldo’nun rol aldığı reklam filmi, 1 Nisan’dan itibaren GiGA 4.5G teknolojisi ile Türkiye’nin 81 iline, hızlı ve kaliteli mobil internet deneyimini sunmaya hazırlanan Türk Telekom’un Fiber Güçlü GİGA 4.5G’sine odaklanıyor.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan konuyla ilgili şunları söyledi:

“Türk Telekom olarak 1 Nisan’dan itibaren, GiGA 4.5G teknolojimiz ile en hızlı 4.5G’den üç kat daha hızlı mobil internet deneyimini kullanıcılara biz sunacağız. Bu konudaki farkımızı 4.5G reklam kampanyamız ile de ortaya koymak istedik. Bu amaçla dünyanın en hızlı futbolcularından biri olan Cristiano Ronaldo’nun 4.5G reklam kampanyamızın yüzü olmasına karar verdik. Dünyanın en hızlı ikilisi olarak tanımlayabileceğimiz Türk Telekom ve Ronaldo, yeni reklam kampanyamızda çok iyi bir uyum sergilediler. Ronaldo’lu reklam filmimiz ile hız ve kalite arayanları Türk Telekom’un Fiber Güçlü 4.5G dünyasına davet ediyoruz.”

Kampanya yayında

Ronaldo’lu Türk Telekom reklam filmi 30 Mart Çarşamba akşamı televizyon ekranlarında yayınlanmaya başladı.

TBWA\ISTANBUL tarafından hazırlanan kampanyanın reklam filminde, CR7 için sıklıkla söylenen “bu adam insan değil robot” esprisinden yola çıkılıyor.

Kampanya #ronaldoyahızlazım hastag’i üzerine kurulan bir teaser döneminin ardından “Hızın yeni adı GiGA 4.5G” sloganıyla lanse ediliyor. Reklam filminde Türk Telekom’un fiber gücü altyapısıyla desteklenen GiGA 4.5G’nin, en hızlı 4.5G’den 3 kat daha hızlı olduğu vurgulanıyor.

Prodüksiyonu Depo Film tarafından gerçekleştirilen reklam filminin yönetmenliğini Marco Grandia, görüntü yönetmenliğini ise Matrix, The Wolverine gibi yapımlarda imzası bulunan Ross Emery üstlendi.

Filmin çekimleri 3 günü Madrid ve 1 günü de İstanbul‘da olmak üzere toplam 4 günde gerçekleştirildi. Özellikle Madrid çekimlerinde sokak ve mekan çekimleri dışında, stüdyoda 4 ayrı set kuruldu. Kampanyada yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo ile birlikte 107 oyuncu rol aldı.

Filmin post prodüksiyon işlemleri önemli global markaların reklamlarını hazırlamış ünlü Hollandalı şirket Ambassadors tarafından gerçekleştirildi.

Kampanyanın fotoğrafları ise özelikle spor fotoğrafçılığında birçok global marka ile çalışmış, ünlü fotoğrafçı Warwick Saint tarafından çekildi.

Künye

Reklamveren Türk Telekom

Reklamveren Reklam Ekibi Kemal Kaptaner, Ahmet Yaman

Reklam Ajansı TBWA\ISTANBUL

CCO İlkay Gürpınar

ECD Volkan Karakaşoğlu

Kreatif Direktör Arkın Kahyaoğlu

Yaratıcı Ekip Hüseyin Sandık, Bilge Tekin, Eser Yazıcı, Cem Çetin, Erhan Dursun, Eren Tolga, Ahmet Ülkü

Marka Ekibi Ömer Üstündağ, Ceyda Pehlivan, Ecem Taşcı

CSO Toygun Yılmazer

Genel Müdür Yardımcısı, Stratejik Planlama Tuğyan Çelik

Stratejik Planlama Ekibi Can Çalışkan, Kerim Yeğin

Prodüksiyon Ekibi Ceyda Kayaçetin Schulte, Erman Karahisarlı, İpek Savaş

Prodüksiyon Depo Film

Post Prodüksiyon Ambassadors & Sinefekt

Yönetmen Marco Grandia

Müzik Jingle House

Beste Uğurcan Sezen

Fotoğraf Prodüksiyon 212 Studio

Fotoğraf sanatçısı Warwick Saint

Medya Ajansı Scala Media Solutions