Rokid’in panoları dikkat çekiyor

Rokid‘in yeni ürünü Rokid ME’nin açık hava panosu “Handheld Concert” adlı posterindeki heykel elde konserler gerçekleşiyor.

Sigara dumanı olan yerde öksüren reklam panolarına kadar teknolojiyle tasarımı birleştiren pek çok pano gördük ama bu pano birazcık büyük. ‘Handheld Concert’ adlı panoda da teknolojiyle tasarımın akıllı birlikteliği gözler önüne seriliyor.

Rokid’in yeni ürünü Rokid Me “avuç içinden” kontrol edilebilen taşınabilir akıllı hoparlör olarak satılmaya başladı. Konsepte uygun olarak Handheld Concert çalışması Jody Xiong tarafından tasarlanmış ve The Nine Shanghai ajansı tarafından hayata geçirilmiş. Çalışma en basit tanımıyla üç boyutlu sayılabilecek bir reklam panosu. 12×23 metre boyutlarında posterlerde kadın figürlerinin heykel kolu var. Avuçları da sanatçılar için bir sahne niteliği taşıyor. Sanatçılar sahneye halatlarla çıkarılıyor. Performanslarını Rokid ME için dikkatleri üzerlerinde toplayacak şekilde sergiliyorlar.

Bu kampanya sayesinde sahneye çıkarılan sanatçılar kalabalıklara kendilerini dinletme imkanı bulmuş oluyor. Proje toplamda 9 şehirde 1,5 milyon izleyiciye ulaştı, ayrıca birçok medya  kanalında kendine yer bulan pano konserlerinin sosyal medyadaki etkileşim sayısı 380 bini buldu. Rokid ME’ nin satışları panoyla beraber %38 arttı.

İsveçli kreatif ajans Stendahls ile işbirliği sonucunda ortaya çıkan bu fikir için marka, İsveç’in Malmö kentindeki büyük bir alışveriş merkezinin önünde bir pano satın aldı ve 12 yıl boyunca da kendi reklamı o panoda kalacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.