artwork

Robotik Sandalye İle Tekerlekli Sandalye Tarih Oluyor

4 hafta önce

0

Robotik Tekerlekli Sandalye Yeni Dijital Özellikleri İle Eski Tekerlekli Sandalyelere veda ettiriyor.

Chronus Robotics tarafından geliştirilen Kim-e robotik tekerlekli sandalye, kullanıcısını istediği an istediği boy hizasında ayarlayabilme özelliğine sahip. Birçok tekerlekli sandalye kullanıcısının sadece oturur durumda olması ve insanlarla göz teması kuramaması şikayetçi oldukları bir durumdur. Sosyal ve psikolojik etkileri de beraberinde getiren kısıtlı sandalye tipini geride bırakarak bu durum tarihe karışıyor.

Kullanıcılar Kim-e adlı robotik sandalye sayesinde ister oturup ister ayakta durabilecekler. Aynı zamanda yüksekteki nesnelere erişim açısından da kolaylık sağlanmış olacak. Birkaç yıldır kullanıcıyı ayakta tutabilen sandalye modellerine rastlasakta içlerinde en popüler olanı, son dönemlerde tasarlanmış olan yüksekliği anında değişebilen, dik durumdayken yarı-oturma sistemiyle kullanıcının konforunu sağlayan  Kim-e adlı robotik sandalye.

Kullanıcıları istediği oturma hizasını yükseltebilen ve onları dik konuma getirebilen robotik sandalye Chronus Robotics adlı Litvanya’lı şirket tarafından üretildi. İşlevsellik ve konfor açısından dikkat çeken sandalye saniyeler içinde duruş pozisyonunu değiştirebiliyor. Henüz piyasaya sürülmedi ve fiyat konusu hala tartışma gündeminde.

Kim-e Gelişmeye Devam Ediyor

Akıllı telefonla kontrol edilebilen kullanıcının vücut şekline uyum sağlayabilen Kim-e, azami hızı satte 20 km ve dört saatlik şarjla 30 km yol alabiliyor. Arazi lastikleri ile 7 cm yükseklikleri aşabiliyor ve 20 derece eğimlere rahatlıkla tırmanabiliyor. Otomobil bagajında taşınabilme kolaylığına sahip ve 40 – 90 ağırlığındaki kullanıcıları taşıyabilme kapasitesi mevcut. Sandalyenin kendisi ise 38 kg.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...