Robot Pepper’ın ilk pazarlama kampanyası başladı

İnsanlık hala robotların hayatımıza girmesine (ve iş kayıplarının meydana gelmesine) hazır değil ama SoftBank Robotics’in yeni kampanyası bu durumu değiştirmek istiyor.

SoftBank’ın şirin, insansı robotu Pepper’ın Amerika ve Avrupa lansmanından önce pazarlama ajansı Midnight Oil’in hazırladığı bir online kampanyası var.

Pepper çoktan Japonya’da yüzlerce SoftBank’a yerleştirilmiş durumda, hatta geçtiğimiz yıl sarhoş bir adamın saldırısına da uğradı.

IBM Watson yapay zeka tarafından geliştirilen robot belli insan duygularına cevap verebiliyor. Japon evlerinde de karşımıza çıkan bu şirin insansı robot ayrıca Japonya’da Nescafe için kahve de satıyor.

Merkezi Chicago’da bulunan Midnight Oil, pazar araştırması yaparak marka stratejisi ve konumlandırması geliştirme, kullanıcı kazanımı ve yaratıcı uygulamalar gibi ödevlerle Pepper’ı ABD’li tüketicilere çekici hale getirmek gibi zor bir görev edindi.

SoftBank’ın kampanyasının ilk unsurunu, Pepper’ın potansiyel uygulamalarını gösterecek geliştiricileri hedefleyen online video oluşturdu.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.