Robin Williams’ın reklam dünyasındaki izleri

Hollywood, Good Will Hunting, Flabber, Jumanji, Hook, Dead Poets Society ve Good Morning, Vietnam gibi filmlerin unutulmaz aktörü Robin Williams‘a ağlıyor. Sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra birçok marka için de kamera karşısına geçen Williams’ın en akılda kalıcı performansları Sydney 2000 Yaz Oyunları, Nintendo 3DS, Apple ve Snickers’dı.

Bu reklamların bazılarında kamera karşısına geçen Williams, diğerlerinde etkileyici sesiyle katkıda bulundu. İşte o reklamlar:

2000 Yaz Oyunları- Celebrate Humanity-TBWA\Chiat Day (2000)

Williams bu kampanyada sesiyle insanın gücünü ve azmini gözler önüne sererken, Olimpiyat Oyunları’nın da önemine vurgu yapıyor.

Snickers- Football Coach-BBDO (2013)

Açken sen, sen değilsin kampanyası dahilinde çekilen reklam filminde bir Amerikan futbolu koçu, açken Robin Williams’a dönüşerek rakip takımı farklı taktiklerle alt etmeye çalışıyor.

Nintendo- Ocarina of Time 3D (2011)

Robin Williams hakkında bir bilgi: 1987’de dünyaya gelen kızına popüler bilgisayar oyunundan esinlenerek Zelda adını verdi… Bu detay, 2011’de dönmeye başlayan Nintendo 3DS oyunu için kullanıldı. Reklam filminde Williams, hem kızı hem de oyun kahramanı olan Zelda‘yı anlatıyor.

Apple- iPad Air-TBWA\Media Arts Lab (2014)

Apple, yeni cihazı iPad Air için Robin Williams ve Ölü Ozanlar Derneği‘nden destek alarak, hem teknolojiyi hem de insan doğasını etkileyici bir biçimde ölümsüzleştiriyor.

 

Illinois Bell Telephone Company – N.W. Ayer & Son (1977)

 Robin Williams’ın pek bilinmeyen bir reklamı da 1977’de yayınlandı. Illinois Bell Telephone Company için çekilen reklam filminde Williams, farklı ürünleri tanıtıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.