artwork

RNIB ve Coca-Cola, Noel’e özel erişilebilir ambalajları piyasaya sürüyor

2 ay önce

0

Royal National Institute of Blind People (RNIB), görme engelli ve az gören kişiler için erişilebilir ambalajlar oluşturmak üzere Coca-Cola ile iş birliği yaptı.

RNIB için gerçekleştirilen The&Partnership imzalı 2021 “Mağazada Neler Var” kampanyasından ilham alan çoklu ambalajlar, Coca-Cola İngiltere ile yapılan bir denemenin parçası ve NaviLens teknolojisine sahip.

Teknoloji; uygulamalar, NaviLens ve NaviLens GO formundadır; görme engelli ve az gören müşterilerin akıllı telefonlarını kullanarak önemli ürün bilgilerine erişmelerini sağlar.

Standart bir QR kodundan daha uzak bir mesafeden algılanabilen benzersiz bir paket üstü kod taranır ve kullanıcı, telefonunun etiketleme bilgilerini oynatabilir.

The&Partnership Yaratıcı Yönetmeni ve Ortağı Micky Tudor: “Alışveriş kadar basit ve gerekli bir şey herkes tarafından erişilebilir olmalıdır ancak dünya herkes için tasarlanmamıştır. ‘Packcessible’ kampanyamızın kör ve az gören topluluk için bu kadar önemli olmasının nedeni budur. Tüm ambalajların Coca-Cola’nın tarzını takip etmesini bekleyemeyiz.” dedi.

Girişim, RNIB’nin Hammersmith’te alışveriş yapanları görme engelli birinin yerine koyan, erişilemez ambalajlarla dolu bir pop-up mağaza olan 2021 kampanyası “What’s In store”u takiben geliştirildi.

Coca-Cola İngiltere Kıdemli Marka Müdürü Laura Moon şunları söyledi: “İçeceklerimizi herkes için erişilebilir kılmaya devam ederken, görme engelli ve az gören kişilerin Coca-Cola hakkında daha fazla bilgi edinmesini desteklemek amacıyla RNIB ile ortaklık yapmaktan son derece memnunuz.”

Künye

Ajans: The&Partnership

Yaratıcı Ekip: Helen Rogerson, Adam Jackson ve Ted Price

Yönetmen: Jonty Toosey

 

 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Avon içindeki gücü açığa çıkaran kadınları kutluyor

Her kadın, yeteneği olan şeyi keşfedecek ve bunu eyleme dökecek...

Kadın, bedeni üzerindeki tek söz sahibidir

1970 yılından bu yana kadın haklarına yönelik tutum pek de...

KFC, ikonik ‘kova’larından pota yaptı

KFC, Kanada’da ikonik kovalarını basketbol potalarına dönüştürdüğü soğuk iklime uygun...