Riot Games animasyon dizisi gerçek dünyaya yayılıyor

Riot Games, League of Legends oyununda evreni temel alan yeni on-screen dizisi Arcane’i desteklemek için global bir kampanya başlattı.

Kampanyanın lansmanı, Dubai’deki Burj Khalifa gökdeleninin dahil edilmesini ve animasyon dizisindeki karakterlerin serbest bırakılmasını kapsıyordu.

Entegre kampanya, deneyimsel ajans We Are Collider tarafından oluşturuldu. Her bölümün yayın tarihlerine denk gelmek üzere; dünya çapında şehirlerde deneyimsel, dijital, sosyal ve açıkhava aktivasyonların bir karışımını kapsayacak. Çalışma; karakterlerden biri olan Jinx’in, otoriteyle, kız kardeşi ve kendisiyle giderek küresel bir etki yaratmaya başlayan savaşlarını gösterecek.

Perakende mağazaları şu andan itibaren 21 Kasım’a kadar Paris, Londra, Madrid, İstanbul, Singapur ve Los Angeles’ta açık olacak. Bu mağazalar, League of Legends’da gördüğümüz, ilerici bir şehir olan Piltover’ı gerçek dünyaya taşıyacak ve “temel ruh sihri ve teknolojinin birleşimi” ile oluşturulan “Hextech” olarak bilinen benzersiz eserlerin sergileneceği “Hex Expo”ya ev sahipliği yapacak.

Mağazalarda ayrıca etkileşimli artırılmış gerçeklik ve etkileşimli vitrinler bulunacak ve yoldan geçenler, “Hextech”in dünyayı değiştiren yeteneklerine göz atabilecek. Ayrıca ziyaretçiler özel Arcane içeriğini görüntüleyebilecek.

Riot Games Avrupa Marka Direktörü Mark Cox: “Arcane, League of Legends topluluğuna yapılan bir jest ve lansmanla büyük bir şeyler yapmak istediğimizi her zaman biliyorduk. Yapılan çalışmadan ve bunun Riot’un eğlence alanındaki ufkunu genişletmesinden gurur duyuyoruz.” dedi.

Collider CEO’su Anton Jerges: “Hem eğlence alanındaki ayak izini genişletmek hem de kültürel etki yaratmaya devam etmek için Riot ile birlikte çalışabilmek harika. League of Legends, dünyanın en özverili topluluklarından birine sahip ve bu kampanyayla, League of Legends evrenini gerçek dünyaya getirerek onlarla bağlantı kurmak istedik.”

Arcane, haftalık olarak yayınlanan bölümleriyle 6 Kasım’da Netflix’te prömiyerini yapacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.