Rio 2016 Olimpiyat Oyunları kampanyaları

İngiltere’de bu yılki Olimpiyat Oyunları’na sponsor markalar, kampanyalarıyla sahaya çıkmaya başladılar.

2012 Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan Londra’da, o dönem, oyunların başlamasına daha iki yıl varken bile markaların hareketlenmesiyle Olimpiyat pazarlaması varlığını her yerde hissettiriyordu. Global markalar Rio öncesinde çoktan pazarlama kampanyalarını başlatmışken İngiltere de açılış seremonisine 100 gün kala çalışmalarını ekranlara yansıttı.

Nissan

Nissan, Birleşik Krallık ekibinin ve Paralimpik ekibinin meşakkatli idman düzenini doğrudan deneyimleten bir filmle, ekiplerin kalbine götürmek için taraftarlar arıyor.

British Olympic Association ve British Paralympic Association’ın resmi otomobil sponsoru olan marka, spor tutkunlarına ayrıca Rio 2016 Oyunları’na bilet kazanma fırsatı da sunuyor.

Lacoste

Lacoste, markanın “ruh, stil ve zariflik” temalarının enerjik bir sergisi olarak aşağıdaki “support with style” müzik videosunu yayınladı.

CNOSF (French National Olympic and Sports Committee)’nin sponsoru olan giyim markası, Paris’teki tutkulu taraftarları gösteren filmin yönetmenliğini üstlenmeleri için koreograflar I Could Never Be A Dancer’la anlaştı. Filmin müziği ise elektro pop grubu The Shoes tarafından seslendiriliyor.

P&G

Ariel, Alo, Prima, Head & Shoulders gibi markaların yaratıcısı Procter & Gamble (P&G), Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına 100 gün kala, “Güçlü” (Strong) adını verdiği yeni reklam filmini gösterime sundu.

Yeni film, “Thank You Mum” kampanyasının çatısı altında, FMCG devinin hem kış hem yaz oyunları için 10 yıllık sponsorluğunun bir parçası. 2012 Londra Olimpiyatları ile başlayan Thank You Mum, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na kadar devam edecek.

Adidas

Adidas’ın kreatif direktörü Stella McCartney, Birleşik Krallık Takımı ve Paralimpik Takımı için modern tasarım anlayışını yansıtan bir kit hazırladı. Tasarım, iki takımın ve çeşitli sporların bir arada oluşunu simgelemesi için özel olarak oluşturulan bir arma içeriyor.

Armanın yanı sıra kırmızı, mavi ve beyaz renklerden oluşan İngiltere milli bayrağı da görkemli bir şekilde görünmesi için marka tarafından yeniden tasarlandı.

Panasonic

Olimpiyat sponsorlarından Panasonic, Rio 2016 kampanyası için Birleşik Krallık’ın “Süperfanlar”dan oluşan ordusunu kutluyor.

Marka İngiliz spor tutkunlarını, milli atletlerine olan desteklerini sosyal medyada #superfans hashtag’iyle paylaşılan eğlenceli, tutkulu, manyakça ve vahşi fotoğraflarla göstermeye çağırıyor.

Kellogg’s

Birleşik Krallık Takımı’nın resmi sponsoru Kellogg’s, Hollywood’un ikonik uyanma sahnelerini, geçmiş İngiliz Olimpiyat madalyonu kazanan sporcular Sir Steve Redgrave, Rebecca Adlington ve Louis Smith ile #GreatStarts kampanyasında yeniden canlandırıyor. Kendi harika başlangıçlarını paylaşan spor tutkunlarına ise Rio’ya gitme şansı sunuyor.

 

Kaynak: Marketing Magazine

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.