artwork

Rihanna reklamı yasaklanmaktan kurtuldu

11 sene önce

0

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna‘nın üstsüz fotoğraflarının yer aldığı Live Nation konser reklamı, İngiltere’de faaliyet gösteren reklam denetleme kuruluşuna gelen “cinsel içerikli olduğu ve çocuklar için uygunsuz bulunduğu” şikayetlerine rağmen yasaktan kurtuldu.

The Advertising Standarts Authority (ASA), Rihanna konserinin de yer aldığı etkinlik posteriyle ilgili iki adet şikayet almıştı. Şikayetlerde reklamın cinsel içerikli olduğu ve çocukların görebilecekleri halka açık yerlerde kullanılmasının uygunsuz olacağı gibi nedenler bulunmasına rağmen, ASA reklamın “açıkça cinsel içerikli” olmadığına karar verdi. Rihanna reklamda tamamen üstsüz olmasına rağmen ASA, ünlü yıldızın dirseğinin ve posterdeki yazının göğsünün büyük bir kısmını kapattığını söyleyerek reklamın müstehcenlik yerine özgüven duygusunu yansıttığını belirtti.

ASA bazı tüketicilerin görseli nahoş bulabileceğini anlayışla karşılarken, nihai olarak görselin reklamcılık endüstrisinin etik kurallarına uymadığına, halka açık yerlerde yayınlanmasının uygun olmadığına ve öte yandan herhangi bir yasaklama veya kısıtlamayla karşılaşmayacağına karar verdi.

Söz konusu reklam:

 

 

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...