Rihanna reklamı yasaklanmaktan kurtuldu

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna‘nın üstsüz fotoğraflarının yer aldığı Live Nation konser reklamı, İngiltere’de faaliyet gösteren reklam denetleme kuruluşuna gelen “cinsel içerikli olduğu ve çocuklar için uygunsuz bulunduğu” şikayetlerine rağmen yasaktan kurtuldu.

The Advertising Standarts Authority (ASA), Rihanna konserinin de yer aldığı etkinlik posteriyle ilgili iki adet şikayet almıştı. Şikayetlerde reklamın cinsel içerikli olduğu ve çocukların görebilecekleri halka açık yerlerde kullanılmasının uygunsuz olacağı gibi nedenler bulunmasına rağmen, ASA reklamın “açıkça cinsel içerikli” olmadığına karar verdi. Rihanna reklamda tamamen üstsüz olmasına rağmen ASA, ünlü yıldızın dirseğinin ve posterdeki yazının göğsünün büyük bir kısmını kapattığını söyleyerek reklamın müstehcenlik yerine özgüven duygusunu yansıttığını belirtti.

ASA bazı tüketicilerin görseli nahoş bulabileceğini anlayışla karşılarken, nihai olarak görselin reklamcılık endüstrisinin etik kurallarına uymadığına, halka açık yerlerde yayınlanmasının uygun olmadığına ve öte yandan herhangi bir yasaklama veya kısıtlamayla karşılaşmayacağına karar verdi.

Söz konusu reklam:

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.