artwork

Ridley Scott, tüm şirketlerini tek bir çatı altında birleştiriyor

6 yıl önce

0

Ödüllü yönetmen Ridley Scott, tüm film ve pazarlama şirketlerini tek bir çatı altında birleştiriyor: Ridley Scott Creative Group.

Yeni ana şirket, Scott’ın efsanevi TV ve film prodüksiyon şirketi Scott Free (Gladiator, The Martian, The Good Wife) ile birlikte Apple‘ın ikonik “1984” reklamını; adidas Originals‘ın “Original Is Never Finished” kampanyasını ve Johnnie Walker, HBO, Ford, Nike gibi markalar için hazırlanan çalışmaların arkasında duran reklam prodüksiyon şirketi RSA Films’i kapsayacak. Şirket ayrıca; Justin Timberlake, Maroon 5, Nicki Minaj, Beyoncé, Coldplay, Björk ve Radiohead için işler yapmış olan müzik videosu prodüksiyon şirketi Black Dog Films; eğlence pazarlama şirketi 3AM; reklam yapım şirketi Hey Wonderful ve yeni kurulan Britanya’lı reklam yapım şirketi Darling Films’i de içine alıyor.

Scott’ın oğlu Luke Scott, Ridley Scott Creative Group’un CEO’su olacak ve kardeşleri Jake ve Jordan Scott ile birlikte şirketin gelecek stratejilerini denetleyecek. Yaptığı bir açıklamada, Luke Scott şunları söyledi: “Scott Free Filmler ve Televizyon bölümlerimiz şimdiye kadarki en iyi çalışmalarını üretiyor ve daha önce görülmemiş sayıda film ve program üretim aşamasında bulunuyor. Ayrıca, markamız ve ajans ortaklarımızın yüksek kaliteli reklamlarla birlikte markalı içerikler yayınlamak için hevesli olduklarını görüyoruz. Eğlence pazarlaması bölümümüz 3AM, yeteneklerini tüm ortaklarımıza sunuyor; Black Dog kısa filmlere ve birinci sınıf yeni yeteneklere yöneliyor.

Bir reklam holding şirketi veya ajans ağındaki herkesin bildiği bir organizasyonda Scott’un şirketleri bağımsız olarak çalışmaya devam edecek, ancak şimdi aynı ana firmanın bir parçası olarak müşterilere birliktelik önerebileceğini söylüyor.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...